Testnet Etherea již spálil 88 tisíc ETH při přípravě na EIP-1559

3 min read

Dlouho očekávaný upgrade na Ethereu se blíží, London běží v testnetu a EIP-1559 začíná pálit transakční poplatky.

London běží v testnetu Ropsten

Hard fork Etherea London byla spuštěn v testnetu Ropsten 24. června v rámci přípravy na zavedení mainnetu v červenci. Upgrade zavede implementaci vysoce očekávané úpravy EIP-1559, která upraví mechanismus výpočtu transakčních poplatků na Ethereu.

Další fází zavádění hard forku je nasazení na testovací síť Goerli, které je naplánováno na 30. června. Poté bude spuštěn v testnetu Rinkeby 7. července a poté později v měsíci přijde mainnet.

Sledujte spalování

Součástí mechanismu EIP-1559, kromě změny struktury poplatků, je spálení „základního poplatku“, díky němuž bude ekonomika Etherea v průběhu času deflační. Byl spuštěn web s názvem Watch The Burn, který nám akci ukazuje. V době psaní bylo na testnet spáleno 88 483 ETH. To odpovídá přibližně 177 milionům dolarům při současných cenách.

Společnost ConsenSys zabývající se softwarovými řešeními pro ethereum odhaduje, že roční změna nabídky bude mínus 1,6 milionu ETH. Při současných cenách se to rovná spálení ETH ve výši 3,2 miliardy dolarů, což sníží roční míru nabídky o 1,4%.

Deflační vlastnosti sítě budou ještě zesíleny, až se v roce 2022 na mainnetu pro ETH 2.0 spustí proof-of-stake a aktivum se již nebude těžit.

V únoru zakladatel Predictions Global Ryan Berckmans podrobně popsal, jak by podle jeho názoru mohly ceny Etherea vzrůst pomocí těchto deflačních mechanismů na pětimístnou úroveň. Tvrdil, že to efektivně vrací ETH zpět držitelům, a ne těžařům, protože aktivum bude v důsledku úbytku poplatků růst.

Naděje na velké zlevnění transakčních poplatků díky upgradu byly bohužel zmařeny. ConsenSys potvrdil, že to nebylo záměrem EIP, a dodal:

„Jako vedlejší účinek předvídatelnějšího základního poplatku může EIP-1559 vést k určitému snížení cen transakčních poplatků, pokud předpokládáme, že předvídatelnost poplatků znamená, že uživatelé budou poplatky platit méně často.“

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Napsat komentář