První tokenizované akcie ve světě DeFi na blockchainu Solana

3 min read

Společnost Digital Assets AG včera oznámila, že spustí první tokenizované akcie na blockchainu Solana. Švýcarská společnost přinese tokenizované akcie od Facebooku, Googlu, Netflixu, Nvidie, PayPalu, Square a Tesly do světa decentralizovaných financí (DeFi).

Podle prohlášení přímo od Digital Assets AG budou nové tokenizované akcie na veřejném blockchainu k dispozici exkluzivně na obchodní platformě FTX.

Švýcarská společnost, lídr v oblasti designu, struktury a vydávání tokenizovaných finančních nástrojů, oznámila svůj záměr rozšířit svou infrastrukturu a integrovat možnost obchodování na soukromých blockchainech nebo individuálních burzách s možností poprvé využít veřejný blockchain.

Ve skutečnosti je Solana veřejným blockchainem, který se proslavil škálovatelností svých transakcí za snížené náklady. Není náhodou, že právě před dvěma měsíci si jej Tether také vybral k vydávání svých tokenů USDT, částečně díky propustnosti 550 transakcí za sekundu.

Brandon Williams, vedoucí korporátního rozvoje ve společnosti Digital Assets AG, uvedl:

„Přechod od provozu na soukromém blockchainu k provozu na Solaně nabídne mnohem efektivnější a nákladově efektivnější prostředí pro obchodování tokenizovaných akcií.“

Akcie na blockchainu Solana: tradiční finance v DeFi

Nové tokenizované akcie na blockchainu Solana si kladou za cíl rozšířit trh DeFi o tradiční finance. Sam Bankman-Fried, zakladatel a generální ředitel společnosti FTX, první obchodní platformy, která exkluzivně přijímá nové akcie, uvedl:

„FTX se vždy snaží poskytovat svým uživatelům špičkové produkty. Infrastruktura tokenizovaných akcii společnosti DAAG pomůže usnadnit změnu paradigmatu v základní struktuře trhu a jsme nadšení, že budeme i nadále spolupracovat se Solana a DAAG na stanovení standardu v tomto odvětví.“

FTX je domovem kupujících a prodejců schválených KYC v povolených jurisdikcích pro nákup, prodej a výběr 55 akcií v obchodním cyklu 24/7/365 s téměř okamžitým vypořádáním a bez rizika protistrany. Prospekt nabízených cenných papírů byl schválen Lichtenštejnským úřadem pro finanční trh (FMA) a tokenizované akcie DAAG jsou platné v Evropském hospodářském prostoru (EHP).

V době psaní tohoto článku je Solana (SOL) podle tržní kapitalizace mezi 20 nejlepšími kryptoaktivy.

Anatoly Yakovenko, generální ředitel společnosti Solana Labs, řekl:

„Jsme nadšení, že společnost DAAG chce zahájit tokenizované akcie na blockchainu Solana, protože je jasné, že toto je budoucnost finančních inovací, když spolupracujeme na propojení tradičních financí s decentralizací.“

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Roman

Napsat komentář