McDonald debutuje metaverzem „My Happy Place“

3 min read

Řetězec rychlého občerstvení McDonald’s v Singapuru spustil metaverzum nazvané „My Happy Place“, které zákazníkům nabízí zkušenost se sestavováním virtuálních hamburgerů a prováděním dalších interaktivních aktivit. Tato iniciativa je výsledkem partnerství s Bandwagon Labs, metaverse divizí zábavní mediální společnosti Bandwagon, která je zodpovědná za vývoj virtuálního prostředí v aplikaci McDonald’s.

McDonald debutuje metaverzem „My Happy Place“

Clarence Chan, zakladatel Bandwagon Labs, v rozhovoru zdůraznil tři základní charakteristiky metaverza vytvořeného pro McDonald’s.

  • Je to prostor pro více hráčů, kde mohou účastníci komunikovat s ostatními uživateli;
  • Slouží jako kreativní platforma, která povzbuzuje uživatele k vyjádření jejich kreativity;
  • Nabízí denní systém odměn s několika questy, které aktivují mechanismy odměn.

Projekt McDonald’s metaverse testuje zapojení zákazníků

Technologie Web3 jsou přijímány za účelem zlepšení bezpečnosti, funkčnosti a praktických aplikací pro údržbu digitálních sběratelských předmětů. Chan vysvětlil, že integrací služeb správy peněženky, jako je MetaMask, je možné bezpečně ověřovat identity a účastnit se činností, které vyžadují omezený přístup k tokenům v metaverse.

Jak bylo oznámeno, McDonald’s má úplnou kontrolu nad svým metaverzem v aplikaci. Projekt bude v provozu od 6. června do 7. července a úspěch této iniciativy určí, zda dojde k budoucímu rozšíření nebo kontinuitě nabízených služeb. Chan, který uspořádal svou vlastní svatbu v metaverse, zdůraznil potenciál této technologie udržet si zákazníky a zaujmout fanoušky. Na druhou stranu poukázal na to, že současné zkušenosti v metaverse jsou omezeny hostingem třetích stran.

Partnerství zahrnující metaverse a rozšířenou realitu

Chan věří, že Bandwagon Labs způsobily revoluci ve zkušenostech McDonald’s. Podle něj mohou na vyvinuté platformě „uživatelé nejen komunikovat a hrát si se svými přáteli, ale také získávat hmatatelné odměny“.

Také další společnosti se pouští do sektoru metaverse. Například Nokia v rámci své strategie do roku 2030 sleduje „širší potenciál metaverse“. Nedávno společnost Magic Leap oznámila „mnohostranné strategické technologické partnerství“ se společností Google za účelem vývoje nových technologií rozšířené reality. Julie Larson-Green, technická ředitelka společnosti Magic Leap, uvedla, že partnerství s Googlem posiluje dopad rozšířené reality tím, že kombinuje široké možnosti Magic Leap s technologiemi Google. Tato integrace si klade za cíl obohatit pohlcující zážitky, které jsou přínosem pro vývojářský ekosystém i pro zákazníky. Vyjádřila nadšení z rozšiřujících se možností XR, které se snaží spojit fyzický svět s kontextově relevantními a hodnotnými řešeními. Oznámení o partnerství však neuvádělo žádné konkrétní produkty ani neoznamovalo potenciální služby.

 

 

Marketa Tesarkova

Napsat komentář