Dogecoin je mánie a bublina, říká strategická ředitelka společnosti CoinShares

3 min read

Navzdory celosvětovému přijetí Dogecoinu (DOGE) a podpoře celebrit, Meltem Demirors, hlavní strategická ředitelka společnosti CoinShares, označila probíhající fascinaci Dogecoinem jako spekulativní mánii.

Zmínila také, že její společnost nehodlá mít co dočinění s memecoinem inspirovaným Shiba Inu, protože je to bublina.

Strategická ředitelka společnosti CoinShares považuje vzestup DOGE za bublinu

Posledních několik měsíců bylo pro DOGE velmi úspěšných. Cena kryptoměny prudce vzrostla, mimo jiné i proto, že ji mnoho společností přijalo jako platbu nebo přidalo na na své platformy. V době psaní tohoto článku je cena DOGE 0,27 USD, což je zhruba 450% nárůst od začátku roku.

Dogecoin je mánie a bublina, říká strategická ředitelka společnosti CoinShares
zdroj: TradingView

Poté, co Dogecoin při mnoha příležitostech získal podporu Elona Muska, stal se široce přijímaným platebním nástrojem – od Dallas Mavericks až po nejstaršího amerického prodejce vína z New Yorku, Acker, Merrall & Condit. Kromě toho se poptávka po DOGE rozšířila i mimo USA. Největší lotyšský letecký dopravce AirBaltic umožnil svým zákazníkům provádět pomocí mince rezervace.

Někteří zastánci kryptoměny však vyjádřili obavy, že parabolický nárůst mincí mince může naznačovat jasnou bublinu. To je případ Meltem Demirors. V rozhovoru pro CNBC uvedla, že Dogecoin je „rozhodně mánie“. CSO společnosti CoinShares se domnívá, že mince inspirovaná Shiba Inu je typickým příkladem bubliny:

„Podle mého názoru je to klasický druh bubliny. Moje firma neprovádí analýzu Dogecoinu ani nemáme Dogecoin na trhu. Dogecoiny neobchodujeme.“

Jak funguje Binance Liquid Swap, vydělávejte na poskytování likvidity

Kdo další sdílí tento názor?

Navzdory nedávnému zájmu o DOGE ze strany některých celebrit a retailových investorů sdílelo mnoho vlivných lidí v krypto komunitě podobné myšlenky jako Meltem Demirors.

Mike Novogratz, zakladatel a generální ředitel společnosti Galaxy Digital, nedávno vysvětlil rozdíl mezi Bitcoinem a Dogecoinem. Řekl, že i když obě kryptoměny prudce vzrostly na ceně, v designu se velmi liší. Novogratz poznamenal, že primární kryptoměna je „dobře distribuovaným úložištěm hodnoty“, zatímco situace Dogecoinu je „bizarní“.

Další podporovatel Bitcoinu – Jim Cramer – přirovnal DOGE k hraní hry. Televizní moderátor Mad Money šel ještě dále a řekl, že nákup digitálního aktiva je ve skutečnosti hazard:

„Myslím, že Dogecoin je sport. Zábavná hra, hazard a já si nemyslím, že by hazardní hry měly být podporovány. “

Napsat komentář