Stakujte SPS za extra odměny Splinterlands

4 min read

Před nějakou dobou zavedl Splinterlands překážku hraní tím, že vyžadoval, aby hráči vlastnili určitý počet karet, aby mohli postoupit do vyšších lig. Nyní se připravují na změnu odstraněním tohoto omezení a přidáním nového vzorce, který povzbudí hráče k držení tokenů SPS, aby zlepšili odměny za souboje.

Stakujte SPS za extra odměny Splinterlands

Od představení jejich tokenu SPS před dvěma lety se tým Splinterlands pomalu a vytrvale propracovával k integraci tokenu do svého herního systému a učinily z něj páteř celého ekosystému Splinterlands. Není tedy velkým překvapením, že oznámili plány na použití stakování SPS jako nového mechanismu pro generování odměn.

V současném systému Splinterlands mají hráči skóre Collection score. Skóre se počítá na základě počtu karet, které má hráč na svém účtu. Toto skóre zajišťuje přístup do lig s vyšším hodnocením. I když jste úžasný hráč a nepotřebujete k vyhrávání zápasů obrovskou sbírku, pokud nemáte ve sbírce dostatečný počet karet, nemůžete postoupit do vyšších lig.

Osobně jsem tento systém nikdy neměla ráda. Ale od začátku přidali systém půjčování karet a všichni si na to prostě zvykli. Ale nyní tato nadcházející změna způsobí určité otřesy!

Stakujte SPS za extra odměny Splinterlands
Již nebudete potřebovat obrovskou sbírku, abyste mohli hrát ve vyšších ligách

Stakujte SPS za extra odměny ve Splinterlands

Nový systém, jehož spuštění se očekává 6. července, bude využívat stakované SPS jako součást vzorce pro generování bodů odměn. Body odměn se používají k určení výše SPS vyhraných v souboji a počtu denních a sezónních truhel, které hráči získají. Stakování SPS nabídne multiplikátor bodů odměn. Tento multiplikátor je započítán po aktuálních modifikátorech pro věci, jako jsou zlaté karty, výherní řady atd. Žádný ze současných bonusů za body odměn se nezmění.

A nejlepší na tomto novém systému je, že odstraňuje překážku pro vstup do vyšších lig. S touto změnou může kdokoli dosáhnout na kteroukoli ligu i bez stakovaných SPS. Pokud však chcete vydělat nějaké slušné odměny, budete chtít mít nějaké stakované SPS.

Níže uvedená tabulka poskytuje obecný přehled toho, kolik SPS byste potřebovali pro určité úrovně odměn. 

Pokud chcete více podrobností, můžete si přečíst oficiální příspěvek o této změně, který zahrnuje všechny vzorce používané při výpočtech odměn.

Stakujte SPS za extra odměny Splinterlands

Delegovat nebo pronajmout SPS

Splinterlands již nabízí systém delegování pro staking tokenů SPS. A aby pomohla svým hráčům, zavede Splinterlands také tržiště s pronájmem SPS. Potenciální zájemci budou podávat nabídky s množstvím tokenů SPS, které si chtějí pronajmout, a cenou v tokenech DEC, kterou jsou ochotni zaplatit. Všechny výpůjčky automaticky vyprší po sedmi dnech. Tento oficiální systém pronájmu je zatím poměrně nedokonalý a postrádá mnoho funkcí. Komunita Splinterlands však již má řadu stránek vyvíjejících užitečné nástroje a nástroje pro hru. Nebyla bych tedy překvapena, kdybychom v blízké budoucnosti viděli některé další funkce pronájmu/delegování SPS nabízené webem třetí strany.

Stakujte SPS za extra odměny Splinterlands

Pozitivní dopady

To jistě otřese trhem s kartami. Účty, které držely karty pouze pro Collection score, to již nebudou muset dělat. Mnoho z těchto karet se dostane na trh a stlačí ceny běžných karet a karet s nižší hodnotou. Tyto nižší ceny a pronájmy však mohou novým hráčům také trochu usnadnit vytváření vlastních kolekcí. 

Tato změna také přinese vyšší hodnotu a užitečnost tokenu SPS, což je to, co chcete pro svůj ekosystémový token. Ve skutečnosti jsme již od dnešního oficiálního oznámení zaznamenali 6% nárůst hodnoty tokenů SPS!

Chcete-li se dozvědět více o Splinterlands, přečtěte si našeho průvodce hrouMůžete také navštívit jejich webovou stránku.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář