Společnosti masivně nakupují Bitcoiny: Přichází nové historické maximum BTC?

3 min read

V rámci ekosystému kryptoměn účastníci v současné době zažívají vzrušující fázi: S nedávným nákupem MicroStrategy, který zahrnoval dalších 3 000 BTC, dosáhla tržní hodnota Bitcoinu 29měsíčního maxima až 64 000 USD – číslo, které jsme naposledy viděli v prosinci 2021. K tomuto nárůstu došlo navzdory tomu, že index S&P 500 v posledních dnech klesl o několik procentních bodů. Tento vývoj jasně ukazuje, že kryptoměny se začínají odpoutávat od tradičních akciových trhů. V minulosti to často ohlašovalo začátek následného býčího trhu. 

Kryptoměny jsou na začátku bull runu a oddělují se od tradičních trhů

Tento nedávný nárůst představuje zlomový bod, který demonstruje odolnost a nezávislost kryptoměn ve srovnání s tradičními trhy. Mohl by to být začátek nové éry, ve které se kryptoměny vynoří jako třída aktiv sama o sobě? Analytická platforma Santiment okomentovala vývoj slovy:

S pomocí posledního nákupu Microstrategy dalších 3 000 BTC vyskočila tržní hodnota aktiva na nejvyšší cenu od 3. prosince 2021. Stalo se to ve stejný den, kdy SP500 klesl o -0,5 %, což naznačuje, že krypto možná ztrácí část své závislosti na akciových trzích. Historicky minimální korelace mezi trhy s kryptoměnami a akciovými trhy vedla k největším bullrunům pro $ BTC a altcoiny.

Společnosti masivně nakupují Bitcoiny: Přichází nové historické maximum BTC?

„Fáze naděje“ na kryptotrhu: Bod zlomu s dalším zvyšováním ceny BTC?

Jeden z vlivných kryptoanalytiků Ali věří, že jsme ve fázi „naděje“ cyklu tržní psychologie. Jakákoli korekce by měla být vnímána jako příležitost investovat do dipu BTC. Tato perspektiva nabízí optimistický pohled na aktuální pohyby na trhu. Graf obecně ukazuje tržní sentiment a náladu investorů v korelaci s cenami. Vzhledem k tomu, pokud jsme ve fázi naděje, stále bychom mohli být na samém začátku v budoucnu výrazně navýšené ceny Bitcoinu.

V tomto kontextu silného nárůstu trhu se často ozývají instituce, které jsou v rozporu s Bitcoinem. Michaël van de Poppe hovoří o prohlášeních Evropské centrální banky (ECB) ohledně Bitcoinu. Van de Poppe zejména poznamenává, že lidé se stále častěji obracejí k Bitcoinu vzhledem k inflaci a klesající kupní síle eura. Tento pohyb je stále více poháněn potřebou bezpečnější a stabilnější investiční možnosti.

Roman

Napsat komentář