Michael Novogratz předpovídá korekci Bitcoinu před dosažením historického maxima

3 min read

Michael Novogratz, generální ředitel společnosti Galaxy Digital Holdings Ltd., varoval investory před hrozícím poklesem ceny Bitcoinu (BTC) během současného růstu. V rozhovoru pro Bloomberg TV Novogratz vysvětlil svá očekávání ohledně tržního vývoje. Předpověděl, že navzdory působivým ziskům největší kryptoměny v tomto roce bude korekce předcházet výraznému vzestupu na nová, bezprecedentní maxima.

„Nepřekvapilo by mě, kdyby došlo ke korekci a konsolidaci. Pokud tomu tak bude, může se BTC zkorigovat na 50 000 USD, než vzlétne na nové maximum.“

Michael Novogratz: „Trh je v tuto chvíli příliš přepákovaný“

Novogratz také diskutoval o tržní páce a porovnal současnou investiční scénu s býčím trhem v roce 2021. Poznamenal, že dynamika pákového efektu se posunula: Institucionální investoři hrají konzervativnější roli, zatímco drobní investoři, zejména Millennialové a Gen-Z, podstupují značná rizika prostřednictvím pákových pozic nabízených offshore platformami.

„Myslím, že trh je v tuto chvíli příliš přepákovaný. To se stává po velkých jízdách. Dojde k poklesu.“

V době psaní tohoto článku se Bitcoin obchoduje za 62 058 USD , což je o 21,31 % více než před týdnem.

Galaxy Digital je mezi žadateli o spotový Ethereum ETFa generální ředitel očekává, že Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) dá zelenou těmto ETF do konce tohoto roku.

Nejvyšší spotový objem obchodů s BTC od kolapsu FTX

Podle statistik poskytnutých Kaiko dosáhl objem bitcoinového spotového obchodování na centralizovaných burzách 34,05 miliardy dolarů, což je nejvyšší úroveň od kolapsu FTX.

Binance byla na vrcholu s objemem obchodů 17,09 miliardy dolarů. Následovaly je Bybit a Coinbase s objemy 3,5 miliardy dolarů a 2,98 miliardy dolarů. Společnosti OKX a Kraken také významně přispěly objemy 2,92 miliardy USD, respektive 1,05 miliardy USD.

Na druhou stranu těžaři BTC prodávají své podíly. Podle analýzy Glassnode těžaři od začátku roku snížili své držby o 8 426 BTC. S tímto poklesem klesla celková držba na 1 812 482 BTC, což je nejnižší úroveň od července 2021.

Roman

Napsat komentář