Nejnovější patent společnosti Sony odhaluje plány na zavedení „super-zaměnitelných tokenů“

3 min read

Sony, gigant stojící za PlayStationem, zkoumá koncepty Web3 vzhledem ke své nejnovější patentové přihlášce na „super-zaměnitelné tokeny“.

Sony se zaměřuje na integraci blockchainu s patentem na super-zaměnitelné tokeny

Tento přístup má za cíl integrovat technologii blockchain do her, což hráčům umožní vlastnit jejich herní předměty. To by mohlo změnit způsob, jakým interagujeme s videohrami, proměňující dříve nepřenositelné předměty, jako jsou skiny a battle pasy, na obchodovatelná aktiva.

Obvykle, když hráči utratí peníze za herní předměty, musí tyto výdaje odepsat, pokud o hru ztratí zájem. Tyto majetky, uzamčené v konkrétních hrách, nabízejí mimo ně žádnou hodnotu. Nicméně, pronikání Sony do blockchainu naznačuje budoucnost, kde mohou hráči tyto předměty prodat nebo obchodovat.

Patent popisuje metodu sledování herních aktiv spojených s elektronickým zařízením hráče, vytvářející metadata pro tyto aktiva. Tato metadata tvoří základ super-zaměnitelného tokenu. Reprezentuje sbírku NFT uložených v distribuované účetní knize nebo blockchainu. Pozoruhodně by tento systém mohl otevřít nový trh, na kterém by hráči mohli volně obchodovat se svými herními předměty.

Nejnovější patent společnosti Sony odhaluje plány na zavedení "super-zaměnitelných tokenů"

Plány Sony zůstávají široké a patent nespecifikuje, zda bude používat veřejný nebo soukromý blockchain. To nechává otevřené dveře pro různé implementace, od vytvoření exkluzivního blockchainu Sony po přijetí existujících veřejných řetězců.

Nicméně, super-zaměnitelné tokeny přesahují jen technický zázrak; představují posun v tom, jak hráči interagují se svými virtuálními majetky. Tyto tokeny by svázaly herní předměty – skiny, zbraně, vozidla – do tokenizovaných NFT, což umožňuje skutečné vlastnictví ve světě her.

Přesto je toho mnoho stále spekulativního, s tím, že Sony se ještě nezavázala ke komercializaci tohoto nejnovějšího patentu. Zůstává otázkou, zda se Sony rozhodne pro více kontrolovaný soukromý řetězec nebo decentralizovaný přístup Web3.

Roman

Napsat komentář