Ethereum News: Kritický upgrade a býčí prognózy! Začíná zlatý věk pro ETH?

4 min read

Ethereum (ETH) právě znovu překonalo hranici 4 000 dolarů a směřuje velkými kroky k dosažení svého historického maxima! Po slabém výkonu v posledních měsících se zdá, že nyní konečně nastává „zlatý věk“ pro Ethereum, jak předpovídá jeden z top analytiků.

Jak vysoko může Ethereum vzrůst do roku 2025?

Nárůst na více než 4 000 dolarů, týdenní výkonnost s nárůstem o více než 15 % – a nyní se blíží „Dencun“, nejvýznamnější aktualizace od „The Merge“: Prognózy pro Ethereum jsou nyní nadšené.

ETH momentálně obchoduje po nárůstu o 2,88 % během posledních 24 hodin na přesně 4 046 dolarů, což je nejvyšší hodnota od roku 2021, kdy kryptoměna dosáhla svého nového historického maxima. Co bude dál?

Ethereum News: Kritický upgrade a býčí prognózy! Začíná zlatý věk pro ETH?

Top analytik Ryan Berckmans je přesvědčen, že pro Ethereum (ETH) nyní začíná „zlatý věk“! Sice aktuální růst ceny je „úžasný“, ale Berckmans poukazuje na to, že „ ETH má za sebou léta podprůměrného výkonu“.

Tato situace se nyní změní, ujišťuje Berckmans. Zlatý věk pro Ethereum je na dosah, bude za přibližně 2 měsíce. Všechny překážky, které držely Ethereum při zemi, budou brzy minulostí, mezi nimi:

  1. Nejasný právní status: Mnoho analýz předpokládalo, že americká vláda by mohla ETH označit za cenný papír. Nyní se však zdá, že v květnu přijdou spotov0 Ethereum ETF. Berckmans zdůrazňuje, že by to ETH „okamžitě a jednoznačně legitimizovalo na celém světě“. Analytik tvrdí: „Mezi ETF experty panuje shoda, že pro SEC by se stalo právně i politicky nemožné ETH-ETF zamítnout.“
  2. Transakční poplatky: Krypto investoři vědí, že síť Ethereum může být velmi drahá, jakmile cena ETH stoupne. S nadcházejícím upgradem Dencun by se to mělo změnit. Berckman komentuje: „Očekává se, že poplatky na L2 zůstanou nízké, i když ETH exploduje.“ L2 by měly být „opravdu levné na používání a hladké jako máslo“.
  3. Layer-2 sítě škodí Ethereu: Mnoho lidí si myslí, že Layer-2 sítě škodí Ethereum tím, že odčerpávají uživatele, kapitál, poplatky a síťové efekty do L2. Berckman to vidí jinak: „Ve skutečnosti má ETH zásadně symbiotický vztah s L2.“ Když růst L2 exploduje, také aktivity L1 vzrostou – například v oblastech L1-DeFi, přemostění a nasazení tokenů/protokolů.

„To, co vidíme, je rozšíření na L2, zatímco L1 dále roste. Ne přesun do L2.“

Poroste Ethereum v roce 2024?

Povede upgrade Dencun Ethereum konečně k novým historickým maximům? Dokáže upgrade Dencun naplnit to, co The Merge nezvládl?

Od zavedení tohoto mega-upgradu v roce 2023 se Ethereum nachází v klesajícím trendu, mnoho analytiků proto nyní doufá v obrat. Pokud by upgrade Dencun nesplnil očekávání, mohlo by se Ethereum ocitnout v novém, trvalém poklesu.

V nejhorším případě by dokonce i zkušení investoři do Ethereum mohli od projektu odejít, pokud by i další upgrade měl medvědí efekt s příslušnými důsledky pro kurz. Mohl by ztratit své nedávné zisky ještě před dosažením nových maxim.

Roman

Napsat komentář