Sony a Amazon by mohly brzy zahájit velkou vlnu přijetí NFT

3 min read

NFT jsou nyní kriticky sledovaným specializovaným trhem. Velkému humbuku je konec. Objem obchodů zůstává po krachu v roce 2022 na dně. O to větší se na druhou stranu zdá nedůvěra v blockchainový trend. Situace by se ale mohla brzy změnit. Protože se Sony a Amazonem se dvě největší technologické společnosti na světě připravují na vstup do tohoto sektoru.

Společnost Sony podala patent na NFT minulý pátek 24. března. Výrobce Playstation to chce využít pro videohry – vysoce kontroverzní projekt v tomto odvětví. Mezitím se posun Amazonu do prostoru NFT očekává v dubnu 2023. Minulý pátek CoinDesk ohlásil e-mail z účtu Amazon potvrzující existenci NFT a umělecké galerie na obchodní platformě.

Zvěsti o plánech Amazonu se šíří už nějakou dobu. Blockworks o tom poprvé informoval v lednu 2023. Web „The Big Whale“ navázal na začátku března: Na platformě NFT s názvem „Amazon Digital Marketplace“ se pracovalo. Obě zprávy se spoléhají na zasvěcené osoby.

NFT postupuje mezi úspěchem a neúspěchem

Již několik měsíců se do sektoru NFT pouští stále více velkých hráčů. Často spolupracují s Polygonem, sítí vrstvy 2 na Ethereu. Dva obzvláště úspěšné projekty: Starbucks spustil „Stamps“, speciální program licenčních poplatků s NFT. Reddit vytvořil jedinečné digitální avatary obchodovatelné jako NFT. Oba projekty se téměř okamžitě vyprodaly. Jejich ceny se znásobily. CEO Redditu Steve Huffmann v rozhovoru řekl: „Máme před sebou cestu a chceme pokračovat v rozšiřování projektu. Očekává se, že miliony lidí budou prodávat digitální zboží spotřebitelům.“

Ale ne každý projekt je slibný: Meta právě ukončila integraci NFT pro Instagram a Facebook. Loni v létě byl s velkým nadšením oznámen postup do Web3.

Sony má před sebou těžkou cestu

Ústředním bodem úspěchu iniciativ bude, zda Sony a Amazon také najdou pro své nabídky NFT využití, které přesahuje pouhé spekulace. Starbucks například svým „razítkům“ nabízí svým uživatelům přístup k nejrůznějšímu exkluzivnímu obsahu.

Zejména Sony má před sebou těžkou cestu. NFT jsou v herních kruzích odsuzovány jako podvod. Několik známých společností, jako jsou Electronic Arts nebo Ubisoft, si již spálily prsty s jejich pokroky v NFT.

Jak investovat do kryptoměn pomocí fundamentální analýzy

Roman

Napsat komentář