Jak investovat do kryptoměn pomocí fundamentální analýzy

5 min read

Pomocí fundamentální analýzy vyhodnotíte investiční příležitosti na základě základních finančních a ekonomických faktorů společnosti a poté činíte informovaná rozhodnutí o potenciálních rizicích a odměnách. Používá se k určení vnitřní hodnoty společnosti a jejích aktiv.

V rámci analýzy se berou v úvahu především základní data aktiva. Patří mezi ně například dosažený zisk, rentabilita vlastního kapitálu nebo bilanční suma. Z tohoto důvodu je fundamentální analýza vhodná zejména pro dlouhodobé investice. Se shromážděnými daty chce člověk posoudit, zda (krypto) společnost dosahuje dlouhodobě dobrých výsledků a je tedy dobrou investicí.

Kromě toho lze fundamentální analýzu použít k analýze makroekonomických podmínek ovlivňujících vaši konkrétní investici. To je založeno na statistických datových bodech, které jsou víceméně veřejně dostupné. Tyto makrodatové body jsou stejně důležité jako základní údaje společnosti.

Faktory fundamentální analýzy

Fundamentální analýza tak rozlišuje mikro faktory (podnikově specifické vztahy) a makro faktory (makroekonomické vztahy).

Některé z faktorů, které fundamentální analýza bere v úvahu, jsou:

  • Tým: Jak zkušení jsou manažeři a zaměstnanci a jaká je kariérní dráha těchto jedinců?
  • Makro faktory zahrnují širší ekonomické a průmyslové trendy. Hrají podobnou, ne-li větší roli v potenciálním růstu společnosti.
  • Vyhlídky na růst, plány expanze a vývoj produktů.
  • Finanční zprávy, jako jsou výnosy, rozvaha a výkazy peněžních toků společnosti. Patří mezi datové body specifické pro společnost a pomáhají posoudit ziskovost, likviditu a finanční zdraví společnosti.

I když jsou výše uvedené faktory relevantní i pro kryptoměny, nabízejí některé charakteristické rysy. Na rozdíl od analýzy klasických aktiv, jako jsou akcie, lze v kryptoanalýze použít některé krypto-specifické faktory.

Mezi tyto faktory pro hodnocení krypto projektů patří:

  • Celková nabídka kryptoměn: Některé kryptoměny mají velmi nízkou celkovou nabídku, např. B. Bitcoin s 21 miliony coinů. Ostatní měny mají naopak nekonečnou celkovou zásobu, včetně dogecoinu.
  • Kryptoměny neustále vznikají. Některé kryptoměny (jako Dogecoin) jsou vysoce inflační a na trh denně vstupuje mnoho jednotek. Ostatní kryptoměny (jako Ethereum) jsou téměř deflační, což může mít spíše pozitivní vliv na zhodnocení.
  • Regulace a kryptoměny jsou citlivé téma. Je proto důležité posoudit, zda dotyčná kryptospolečnost dodržuje regulační požadavky. Pokud tomu tak není, regulace může projekt okamžitě zarazit do země.

Takto funguje fundamentální analýza

Fundamentální analýza předpokládá, že cena aktiva se blíží a kolísá kolem jeho vnitřní hodnoty. Část rozboru odkazuje na minulost, je diagnostikována.

Další částí fundamentální analýzy je prognostická část. Tady by člověk chtěl zkusit předpovědět budoucí vývoj. To má být provedeno za účelem efektivního pohybu na trhu a dosažení co nejvyšších výnosů.

Při fundamentální analýze se určená hodnota porovnává s aktuální hodnotou akcie nebo kryptoměny. Takto se pokusíte zjistit, zda je příslušná investice podhodnocená nebo nadhodnocená. Z toho se zase dá odvodit, do kterých kryptoměn, společností nebo odvětví by měl investovat.

Trénink dělá mistra

Ale na trhu není nic nepevného a i ta nejlepší fundamentální analýza může dělat špatné předpovědi. To, že investice nejdou podle plánu, je nedílnou součástí krypto kariéry. Na trhu si hrajete pouze s pravděpodobnostmi. Měli byste být proto vždy připraveni se mýlit a přijmout příslušná bezpečnostní opatření.

Zejména kryptotrh je vystaven extrémním cenovým výkyvům, které jsou nepředvídatelné. Základní analýza by proto měla být pouze součástí vaší krypto strategie. Kromě toho byste měli zvážit další faktory, jako je psychologie trhu, technická analýza a řízení rizik.

Investice do znalostí přináší nejlepší výnosy

Benjamin Franklin

To je důvod, proč existuje mnoho výukových platforem, které poskytují materiály o obchodování, krypto a investování. Pokud vás to zajímá, můžete se porozhlédnout například po Binance Academy. Tam najdete odpovědi na nejdůležitější otázky, které byste jako začátečník měli vědět o obchodování s kryptoměnami.

V Binance Academy najdete odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se obchodování, bitcoinu, blockchainů, NFT, metaverze, hraní her a mnoha dalších, abyste i vy zvládli kryptoměnové prostředí.

Roman

Napsat komentář