Proč je blockchainové hraní pro kryptoměny tak důležité

4 min read

Zatímco mnozí vidí blockchainové hraní jako hlavní hrozbu, která ničí zábavu z hraní kvůli NFT a mechanismům play-to-earn, jiní to vidí jako optimální kombinaci pro masové přijetí blockchainu. Ať už je váš názor na věc jakýkoli, analýza webu Dappradar ukazuje, že investice do blockchainového hraní v posledních letech prudce vzrostly.

Jen v letech 2021 a 2022 se do tohoto sektoru investovalo přes 10 miliard USD. Také celkové investice v tomto sektoru se od roku 2020 zvýšily více než 40krát.

Investice do blockchainových her v miliardách amerických dolarů
Investice do blockchainových her v miliardách amerických dolarů. Zdroj: dappradar.com

V roce 2022 bylo  do kryptoher investováno přes 7,6 miliardy USD. Sektor tak navzdory medvědímu trhu meziročně vzrostl o více než 100 procent. Sektor kryptoher byl vedle UI jedním z nejoblíbenějších sektorů v celém odvětví rizikového kapitálu. Ale kryptohry nejsou oblíbené pouze u investorů, zdá se, že tento sektor si také získává stále větší popularitu mezi uživateli.

Nedávno zveřejněná studie CointelegraphResearch ukazuje, že blockchainové herní aplikace budou v roce 2022 zodpovídat za přibližně 50 procent všech transakcí na blockchainových sítích. Studie také dochází k závěru, že počet uživatelů blockchainových her v roce 2022 činil v průměru téměř 1,13 milionu denně. Oproti roku 2021 se počet zvýšil o 60 procent.

Blockchainové herní statistiky.
Blockchainové herní statistiky. Zdroj: CointelegraphResearch

Navzdory negativnímu roku 2022 se zdá, že kombinace blockchainové technologie a hraní roste na popularitě. Jaké jsou ale důvody tohoto neustálého růstu a proč mají krypto hry tak vysoký podíl transakcí v krypto sektoru?

Proč je hraní her hnací silou pro přijetí blockchainu

Existuje mnoho důvodů, proč je podíl herních aplikací na blockchainových transakcích tak vysoký. Mezi ty nejdůležitější však pravděpodobně patří rostoucí obliba modelů GameFi a Play-to-Earn, používání NFT a tokenizace aktiv ve hře a integrace kryptoměn do her a herních ekonomik.

  1. Krypto hry mění koncepty her kombinací her a aspektů decentralizovaného financování (DeFi). Výsledné herní koncepty umožňují hráčům získávat skutečné finanční odměny v podobě kryptoměn nebo NFT, čímž podporují využívání technologie blockchain a kryptoměn.
  2. Dalším důvodem je používání NFT a s tím spojená tokenizace herních aktiv. Umožňují vlastnictví a obchodování s digitálním zbožím a umožňují hráčům získat skutečnou hodnotu z jejich herních aktivit. To vede ke zvýšenému počtu transakcí na blockchainech, když hráči obchodují se svým digitálním zbožím na decentralizovaných tržištích.
  3. Navíc integrace kryptoměn do her a herních ekonomik dává hráčům větší flexibilitu a kontrolu nad jejich výdaji ve hře. To také vede ke zvýšenému počtu transakcí na blockchainech, když hráči používají kryptoměny ve hrách.

Do budoucna se zdá pravděpodobné, že podíl transakcí souvisejících s hraním na blockchainu bude i nadále růst, jak se na trh dostane více her využívajících tuto technologii. Tento vývoj pravděpodobně povede k tomu, že se hraní her stane ještě silnějším motorem pro přijetí blockchainu.

Top Play-to-Earn hry, které můžete hrát zdarma v roce 2023

Roman

Napsat komentář