Slova nového předsedy SEC byla pro Bitcoin pozitivní

3 min read

Cena Bitcoinu vzrostla po prohlášeních nového předsedy SEC Garyho Genslera.

Gensler ve skutečnosti ještě není předsedou Komise pro cenné papíry a burzy, ale byl vybrán novým americkým prezidentem Joe Bidenem, aby nahradil Jaye Claytona, kterého v roce 2017 jmenoval Donald Trump.

Počátkem roku 2021 Clayton opustil úřad, ale Gensler formálně dosud nepřevzal všechny záměry a účely.

Gensler však určitě bude příštím předsedou SEC, jakmile budou vyřízeny všechny formality, takže jeho prohlášení týkající se Bitcoinu a kryptoměny by měla být chápána jako oficiální prohlášení budoucího předsedy agentury.

Abych byl spravedlivý, včera cena BTC trochu poklesla poté, co sám Gensler během slyšení v Senátu řekl, že chce zajistit, aby na trzích s kryptoměnami nebyly podvody a manipulace, ale v příštích několika hodinách cena opět vzrostla.

Je nepravděpodobné, že by Hal Finney byl Satoshi Nakamoto

Prohlášení nového předsedy SEC

Gensler byl v minulosti skutečně považován za silného zastánce digitálních aktiv, a to natolik, že byl také hlavním poradcem iniciativy Digital Currency Initiative v MIT Media Lab, kde učil.

V době svého jmenování uvedl:

„Je mi ctí, že se mohu připojit k MIT, jejíž fakulta, zaměstnanci a studenti jsou již dlouho na špici výzkumu a technologií. Jsem velmi nadšený ze spolupráce s význačným týmem vědců MIT, kteří se snaží vytvořit lepší budoucnost prostřednictvím technologie blockchain a etiky a správy umělé inteligence. “

Takže jeho slova pro Senát, původně interpretovaná jako potenciálně negativní pro trhy s kryptoměnou, byla místo toho později revidována, aby znamenala něco jiného a pozitivního.

Například prezident společnosti blockchain technology Ava Labs, John Wu, řekl:

„Zatímco trh s BTC rychle reagoval na jeho komentáře, Gensler byl v otázce BTC a kryptoměn velmi pozitivní. Doufám, že nová administrativa místo utlumení pomůže podporovat inovace v blockchainu, kryptoměnách a digitálních aktivech. “

O Genslerovi je známo, že má rozhodně přísné pozice, ale vůbec ne proti kryptoměnám a digitálním aktivům. Je proto možné, že SEC změní svůj postoj k této nové třídě aktiv z negativního na pozitivní, ale zachová kritický a ne příliš tolerantní přístup.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář