Drobní investoři si vybrali Cardano: honba za „dalším Bitcoinem“

3 min read

Drobní investoři objevují Cardano a IOTA, zatímco Bitcoin a Ethereum ztrácejí přitažlivost. To bylo odhaleno v nejnovější zprávě eToro za měsíc únor.

Zpráva překvapivě odhaluje, že Bitcoin zůstává na eToro nejvíce nakupovanou kryptoměnou, ale poptávka zaznamenala pokles o 24%.

Je pravda, že únor byl pro BTC velmi neobvyklým měsícem, kde volatilita mohla odrazovat od nákupů. Cena zaznamenala rekord 58 000 USD a poté „pád“ na 44 000 USD, než se vzpamatovala a vrátila se téměř na 50 000 USD.

Král altcoinů, Ethereum, také zaznamenal pokles poptávky na eToro, pokles o 12%. Stejně jako u BTC byl únor pro Ethereum volatilní, přičemž cena klesla z 2 000 USD na 1 300 USD a poté zpět na současných 1 600 USD.

Analytik Simon Peters uvedl:

„Únor byl dalším rušným měsícem pro BTC a ETH. Ceny od začátku roku zaznamenaly raketový růst, ale i když došlo k volatilitě, širší adopce nadále poháněla obě kryptoměny.“

LiteBringer: Návod a tipy

Drobní investoři hledají Cardano a IOTA

Na eToro byla druhou nejvíce obchodovanou kryptoměnou v únoru, za BTC, Cardano (ADA), které ve srovnání s předchozím měsícem zaznamenalo růst +157%. Cardano bylo ovlivněno nejen jeho cenou, která dosáhla 1,4536 USD (na eToro), ale také hardforkem Mary, který blockchainu přidal nové důležité funkce.

EToro je navíc jednou z mála platforem, která umožňuje stakování ADA, což mohlo přispět k jeho popularitě.

IOTA si vedla také velmi dobře, od ledna vzrostla o 265%. MIOTA je také ovlivněna novinkami, které ohlásil její spoluzakladatel Dominik Schiener: spuštění rámce pro digitální aktiva, lépe známé jako aktualizace Chrysalis, je na cestě. Umožní rychlejší a efektivnější transakce na platformě. Tato zpráva mohla vést k poptávce.

Některé další kryptoměny zaznamenaly v únoru růst poptávky, zejména Binance Coin (+ 1 047%), Tron (+ 174%) a Dash (+ 125%).

Simon Peters dodává:

„Trh se vyvíjí. Spíše než se soustředit pouze na Bitcoin a Ethereum, kde mnoho investorů může vlastnit jen zlomek jedné mince, vidíme rostoucí poptávku po mincích, jejichž ceny jako bitcoin a ethereum byly před několika lety.

Investoři hledají další Bitcoin, což znamená, že investují do levnějších tokenů, jako jsou ADA, IOTA a Tron, jejichž cena se pohybuje kolem hranice 1 dolaru.“

Je další Bitcoin na cestě? Simon Peters odpovíděl:

„Věříme, že v letošním roce by se tento hon na další „Bitcoin“ mohl zintenzivnit, protože trh se rozšiřuje a další mince získávají své vlastní followery.

V případě přijetí kryptoměny v reálném světě zůstává otázkou, kdy a ne jestli tato aktiva budou v našem každodenním životě stále více využívána. Očekáváme, že volatilita bude pokračovat, stejně jako u všech nově vznikajících aktiv, protože cesta kryptoměny je stále ještě velmi na začátku. “

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář