Podle investičního ředitele eToro byl GameStop jen začátkem

3 min read

Gil Shapira, investiční ředitel společnosti eToro, říká, že to, co se stalo s akciemi GameStop (GME), je ve skutečnosti jen počáteční fáze. Ve skutečnosti si ani nemyslí, že jde o velký problém, ale spíše o součást většího pohybu, který ve skutečnosti představuje vzestup nové generace investorů.

Uvedl to během rozhovoru, ve kterém také řekl, že skutečný velký příběh, který dnes zažíváme, je ve skutečnosti o změnách ve způsobu, jakým lidé dělají svá investiční rozhodnutí.

„Jedná se o zásadní koncepční změnu, která probíhá již několik let a nyní dosáhla bodu varu. Neměli bychom se ptát, jak to skončí, ale místo toho si uvědomte, že je to jen začátek “.

Jak používat Balancer DEX

Kdo jsou investoři GameStop podle investičního ředitele eToro?

Shapira si také myslí, že mladí lidé, kteří se podíleli na organizované akci týkající se akcií GME, nejsou skupinou lidí, kteří nakupují nebo prodávají náhodně, místo toho chtějí číst, poslouchat a konzultovat, ale dělají to způsobem, který není zprostředkovaný třetími stranami a přímo.

Podle vlastních údajů eToro došlo v posledních letech k výraznému zvýšení podílu retailových investorů, kteří nyní tvoří čtvrtinu všech obchodů, zatímco historicky tvořili pouze 10% trhu. Navíc to nebyli lidé, kteří fungují koordinovaně, jako v případu GameStop s komunitou na Redditu, WallStreetBets.

Jedná se o stovky milionů investorů, kteří se narodili v 80. letech nebo později a kteří se v budoucnu budou i nadále připojovat k „sociálním investičním sítím“. Průměrný uživatel má 36 let, ale průměr se postupně snižuje.

Shapira věří, že sociální sítě budou skutečně místem pro managing investic, protože dnešní generace mladých investorů dává přednost konzultacím s lidmi z různých míst, naslouchání různým názorům a sdílení jejich vlastních názorů.

„Můžete tam vidět, co dělají ostatní lidé a je kladen velký důraz na názory mnoha. Například ani v rámci subredditu WallStreetBets ne každý vždy souhlasí se vším.“

Případ GameStop tedy může být jen malou událostí, ale naznačuje epochální revoluci, která teprve začíná.

Roman

Napsat komentář