Sandbox spouští své vlastní DAO s první sadou návrhů, které jsou nyní k dispozici pro hlasování

4 min read

Herní metaverse The Sandbox oficiálně spustil svou vlastní DAO (Decentralizovanou autonomní organizaci), která dává držitelům SAND a držitelům NFT LAND možnost řídit platformu.

Sandbox spouští své vlastní DAO s první sadou návrhů, které jsou nyní k dispozici pro hlasování

Co přináší DAO

Aby DAO skutečně umožnila otevřené metaverzum a oživilo původní vizi týmu, umožňuje komunitě ovlivnit budoucnost ekosystému hlasováním o různých důležitých tématech, jako je alokace pokladny, vítězové herních jamů, témata herních jamů, nové herní mechanismy a další.

Uživatelé mohou vyjádřit svůj názor předložením návrhů označovaných jako návrhy na zlepšení sandboxu (SIP). Prostřednictvím těchto návrhů se může komunita spojit a hlasovat, aby byl jejich hlas slyšet, aby bylo možné učinit konečné rozhodnutí o určitém tématu.

Spoluzakladatel a generální ředitel The Sandbox Arthur Madrid uvedl v oficiálním oznámení:

„Věříme, že otevřené metaverzum musí být řízeno všemi uživateli: tvůrci, hráči a vlastníky LAND, aby bylo nadčasové a posunulo hranice naší komunity. Technologie blockchain umožňuje lidem plně decentralizovaný systém rozhodování a moci. Myslíme si, že Fortnite nebo Roblox to v budoucnu také přijmou.“

Kdokoli se může podílet na rozhodování, pokud vlastní NFT pozemku LAND nebo alespoň 5 tokenů SAND. Každý uživatel má svou vlastní hlasovací sílu (VP), která je určena „na základě přizpůsobené strategie hlasování, která bere v úvahu vaše držby SAND a LAND v sítích Ethereum i Polygon,“ podle oficiální sekce FAQ na webu DAO.

Spoluzakladatel a provozní ředitel The Sandbox, Sebastien Borget, dodal:

„Spuštění The Sandbox DAO znamená významný milník na naší cestě ke společnému budování otevřeného metaverza. Před čtyřmi lety jsme začali posilovat novou generaci tvůrců prostřednictvím decentralizace, blockchainu a NFT. Tito tvůrci jsou nyní občany vznikajícího digitálního národa a mají moc rozhodovat o tom, jak by se platforma měla vyvíjet a jaké iniciativy bude podporovat. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak každý z nás podnikne kroky k podpoře dobrých věcí, růstu ekosystému a dláždění jeho budoucnosti.“

První sada SIP je nyní aktivní pro hlasování a zahrnuje základní detaily, které umožňují existenci a fungování DAO. To zahrnuje 3 návrhy, přičemž oficiální příspěvek Medium také uvádí 2 další návrhy, které se zaměřují na dosažení pozitivního dopadu v reálném světě tím, že se zavazují k akcím zaměřeným na ochranu životního prostředí a humanitární úsilí. Nová sada návrhů bude zveřejněna každou druhou středu v 9:00 SEČ.

The sandbox DAO SIP

Plán zavádění

Plánem je postupně zavádět decentralizovanou správu ve 3 fázích s využitím 25 milionů SAND, přičemž první fází je debut DAO, který se nyní uskutečnil 28. května.

  1. Tato první fáze představuje předběžné spuštění systému a jako taková přichází s omezenými možnostmi, které zahrnují hlasování o SIP a také navrhování vlastních pomocí šablony propojené na nové webové stránce. Příspěvky musí být prozatím zasílány prostřednictvím vyhrazeného e-mailu s návrhem, aby mohly být zkontrolovány týmem. Určité operace, jako jsou finance, budou prozatím řízeny zaměstnanci, ale že DAO bude mít „své vlastní nástroje a peníze“.
  2. Ve druhé fázi nazvané Průzkum se organizace již nebude spoléhat na zaměstnance The Sandbox a stane se soběstačnější a autonomnější než dříve.
  3. Třetí fáze bude znamenat úplné spuštění DAO, odemkne všechny funkce a zkrátí proces kontroly návrhů.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář