Morgan Stanley zvažuje spotové bitcoinové ETF pro svou brokerskou platformu

3 min read

Morgan Stanley zvažuje přidání spotových bitcoinových burzovně obchodovaných fondů (ETF) do své brokerské platformy a v současné době provádí due diligence, podle zprávy CoinDesk s odkazem na dva zdroje obeznámené s touto záležitostí.

Zájem o spotové bitcoinové ETF prudce vzrostl poté, co Komise pro cenné papíry a burzy USA v lednu schválila téměř tucet produktů. Podle zprávy CoinDesk zdroj uvedl, že Morgan Stanley, která patří mezi největší americké broker-dealerské platformy, vyhodnocuje nabízení spotových bitcoinových ETF klientům od doby, kdy SEC produkty v lednu schválila.

Spotové bitcoinové ETF nabírají na síle

všera americké spotové bitcoinové ETF dosáhly denního objemu obchodů 7,7 miliardy dolarů , což je historické maximum. IBIT společnosti BlackRock zdvojnásobil svůj osobní rekord třetí den v řadě s objemem obchodů 3,3 miliardy dolarů. Spot Bitcoin ETF od Fidelity také zdvojnásobil svůj předchozí rekord s objemem obchodů 1,4 miliardy dolarů ve stejný den, jak uvedl analytik Bloomberg James Seyffart na X.

„Samotný IBIT dosáhl rekordních příjmů 612 milionů dolarů. Na čistém základě skupina vydělala 673 milionů USD. To překonává rekord 655 milionů dolarů z prvního dne. (stále čekáme na $ BTCO),“ dodal Seyffart .

Podle Seyffarta překonal IBIT společnosti BlackRock AUM 9 miliard dolarů.

Morgan Stanley zvažuje spotové bitcoinové ETF pro svou brokerskou platformu

Banky na Wall Street jsou hladové po krypto ETF a ETP

Zdá se, že velké banky jako Morgan Stanley jsou ovlivněny FOMO a chtějí kousek koláče. Po úspěchu, který BlackRock zaznamenává se svým bitcoinovým produktem IBIT, by mohla do arény vstoupit nová vlna investičních bank.

jsou na řadě spotové Ethereum ETF?

Po schválení spotových bitcoinových ETF podalo mnoho investičních firem žádost u SEC o spuštění spotových Ethereum ETF, protože poptávka po takových produktech stále roste. Žádosti o Spot Ethereum ETF zatím podaly společnosti BlackRock, Fidelity, Grayscale, VanEck, Invesco, Franklin Templeton, Galaxy a také Cathy Wood’s Ark Invests a 21Shares.

Roman

Napsat komentář