Řiďte Fiat 500 a dostávejte KiriCoin

3 min read

Řidiči nového elektrického Fiat 500 budou moci dostávat KiriCoin. Fiat zahájil program odměn pro své nové elektromobily, aby odměnil řidiče, kteří jezdí ekologicky. Díky tomuto programu bude možné získat tokeny KiriCoin, které lze použít například k nákupům na tržišti kirimarket.com.

Toto však není skutečná kryptoměna, protože nemá ani vlastní blockchain a nespoléhá se na žádný známý blockchain. Kiri je japonský název pro Paulownia, strom, který absorbuje 10krát více oxidu uhličitého než jakákoli jiná rostlina, a odkazuje na ekologickou stopu projektu.

Řidiči konkrétně dostávají jeden KiriCoin v hodnotě dvou eurocentů za každý ujetý kilometr. KiriCoiny jsou uloženy ve virtuální peněžence uživatele přístupné prostřednictvím aplikace pro smartphone Fiat. Řidiči s nejlepšími ekologickými výsledky navíc získají další odměny, protože se jejich údaje o jízdě nahrají do cloudu a odhalí jejich spotřebu energie v reálném čase.

Mezi další značky, které se k iniciativě připojily, patří Amazon, Apple Music, Netflix a Spotify.

Exploze popularity NFT vyvolává právní otázky

Fiat 500 odměňuje ekologickou jízdu pomocí KiriCoinu

Mateřská společnost Fiatu, Stellantis, uzavřela partnerství s britským start-upem Kiri Technologies za účelem vytvoření tohoto programu odměn. Viceprezident Stellantisu Cristiano Fiori, řekl:

„Kiri je perfektní název pro projekt věnovaný odměňování udržitelného chování. Za svou rozumnou jízdu ve své nové 500 můžete dostat zaplaceno.

Odměňujeme virtuálními mincemi zvané KiriCoiny, digitální měny v našem systému. Možná si myslíte, že něco podobného již existuje. Ale ve skutečnosti jsme první automobilová značka, která takový program spustila“.

Vedoucí elektrické mobility Fiatu, Gabriele Catacchio, dodal:

„Máme tu věrnostní eko program, díky němuž se lidé budou cítit dobře, když budou udržovat styl ekologické jízdy.

To je v automobilovém světě zcela unikátní a také nové v širším světě, protože většina programů vás odmění za vaše nákupy, nikoli za zodpovědnost. Tento přístup může potenciálně zahrnovat spoustu dalších akcí týkajících se ekologie, které v budoucnu také vygenerují KiriCoiny “.

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář