NFT prvního tweetu Jacka Dorseyho se prodal za 3 miliony dolarů

3 min read

Jack Dorsey oznámil, že prodal NFT svého prvního tweetu, který se začal prodávat před několika dny. NFT koupil uživatel SinaEstavi za cenu přibližně 1 630 ETH, což bylo v době nákupu přibližně 2,9 milionu USD. Dorsey poté uvedl, že převedl ETH na Bitcoin a poté jej prostřednictvím služby GiveDirectly daroval chudým lidem v Africe.

GiveDirectly to komentovali slovy:

„Neuvěřitelné – obrovské díky Jackovi a SinaEstavi – těšíme se, až se tyto $ brzy dostanou do rukou příjemců“.

Jak se dalo očekávat, Dorseyova iniciativa byla pro charitativní účely, a to tak, že celá částka vybraná zakladatelem Twitteru za prodej tohoto NFT, která jedinečně představuje jeho první tweet, byla věnována charitě. Dorsey těmto iniciativám není cizí a obvykle, jako vždy, věnuje Bitcoin. Z tohoto důvodu nedaroval ETH přímo, ale nejprve je převedl na asi 50 BTC a poté je daroval.

NFT se velmi snadno hodí k podobnému použití, protože na jedné straně umožňují prodej jedinečných digitálních sběratelských předmětů, zatímco na druhé straně je běžnou praxí nabízet sběratelské předměty k prodeji za účelem darování výtěžku na charitu.

Exploze popularity NFT vyvolává právní otázky

První tweet Jacka Dorseyho se stal jedinečným NFT

NFT vytvořený Dorseym představuje jeho první tweet a v případě, že se tentýž autor v budoucnu nerozhodne vydat další podobné NFT, bude to jediný NFT na světě, který bude reprezentovat první tweet zakladatel Twitteru.

Ve skutečnosti nejsou NFT technicky ani duplikovatelné, ani falšovatelné, ani modifikovatelné, ale pouze vyměnitelné. Navíc je možné veřejně ověřit jak jejich nedostatek, tak veřejnou adresu uživatele, který je vytvořil. Jinými slovy, například v tomto konkrétním případě bude vždy možné, aby kdokoli veřejně ověřil, že NFT vytvořil Jack Dorsey a je jediným svého druhu v oběhu

Roman

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář