Revolut pozastavuje krypto služby pro britské zákazníky

3 min read

Londýnská digitální banka Revolut v pondělí oznámila, že od roku 2024 pozastaví nákupy kryptoměn pro uživatele Revolut Business. Tento krok je reakcí na nové předpisy britského úřadu pro finanční etiku (FCA), které jsou navrženy tak, aby chránily investory před rizikovými krypto investicemi.

Revolut informoval své britské firemní zákazníky, že od 3. ledna 2024 již nebudou moci nakupovat kryptoměny, jako jsou bitcoiny a ethereum, prostřednictvím Revolut Business. Zatímco akcie lze stále prodávat nebo převádět, populární funkce obchodování bude odstraněna.

Revolut pozastavuje krypto služby pro britské zákazníky

Revolut reaguje na nová přísná britská krypto pravidla

Revolut umožnil obchodování s kryptoměnami pro britské zákazníky v září 2022 po registraci u FCA. Nová přísná pravidla zavedená regulátorem však nutí společnost a další společnosti stáhnout své služby.

V říjnu vstoupila v platnost nařízení FCA týkající se propagace krypto aktiv, aby se omezila klamavá reklama a zajistilo se odpovídající odhalení rizik. Mezi přísné požadavky patří 24hodinová lhůta na rozmyšlenou po vkladech, výrazná varování před riziky během komunikace a zákaz pobídek, jako jsou „bonusy za doporučení“.

Aby Revolut a další hlavní platformy, jako je kryptoburza Bybit a PayPal, vyhověly, rozhodly se omezit dostupnost nákupů a obchodování kryptoměn speciálně pro zákazníky ve Spojeném království. PayPal stáhl svou krypto službu pro britské uživatele v srpnu kvůli měnícím se předpisům.

Někteří kritici tvrdí, že přísné předpisy FCA by se mohly ukázat jako kontraproduktivní.

„Jak nám říká historie, má to přesně opačný efekt a jednoduše to lidi odtáhne od finančního systému,“ napsal na X Jason Deane, COO společnosti RenewaBlox, která těží bitcoiny. „Naštěstí s bitcoiny může celá síť v případě potřeby fungovat mimo stávající finanční systém, aniž by byla vzdáleně ovlivněna.“

Přestože ztráta funkce přímého nákupu bude mít dopad na firemní zákaznickou základnu Revolut ve Spojeném království, společnost ujišťuje, že pracuje na splnění požadavků FCA.

„Cílem těchto požadavků je zlepšit zákaznickou zkušenost a poskytnout dodatečnou ochranu novým i stávajícím investorům do kryptoaktiv. V důsledku toho musíme přizpůsobit naši současnou obchodní nabídku kryptoměn, abychom zajistili splnění všech nových požadavků.“

Prozatím zůstávají kryptofunkce Revolutu pro britské retailové investory nedotčené. Změna se týká pouze majitelů firemních účtů, kteří budou muset od roku 2024 používat pro nákupy kryptoměn jiné platformy.

Roman

Napsat komentář