Kam bude směřovat bitcoin v roce 2024?

4 min read

Bitcoin má za sebou rok plný událostí. Vyhlídky na rok 2024 jsou ale dobré, zvláště pokud se ekonomika bude vyvíjet podle současných prognóz. Blíží se konečně dlouhotrvající kryptozima ke konci? Momentálně to tak vypadá. Když se podíváte na cenový vývoj bitcoinu v roce 2023, uvidíte, že matka všech kryptoměn zažila enormní vzestup.

Cena bitcoinu se během několika měsíců ztrojnásobila

Zatímco na začátku roku byla cena pouhých 16 600 dolarů, nedávno vzrostla na více než 44 000 dolarů. To potěšilo investory, kteří sázejí na to, že se věci budou v roce 2024 nadále zlepšovat.

bitcoin 2024

To není překvapivé, protože v příštím roce je třeba učinit mnoho rozhodnutí, která pravděpodobně zvýší cenu.

V první řadě je tu rozhodnutí Americké komise pro cenné papíry ohledně schválení prvního bitcoinového spotového ETF, na které se čekalo měsíce. Fondy obchodované na burze jsou velmi oblíbené také u investorů v České republice.

Schválení ETF se blíží

Bitcoin spot ETF by replikoval vývoj ceny primární kryptoměny v reálném čase, což by investorům dalo šanci vytěžit z volatility trhu maximum. To platí, aniž byste si museli sami kupovat bitcoiny a uchovávat je v peněženkách.

Nyní přibývají náznaky, že SEC změní názor a očekává se, že první bitcoinové spotové ETF schválí v lednu příštího roku.

Halving Bitcoinu vzbuzuje velké naděje

Jako by to nestačilo, další halving bitcoinu se očekává již v dubnu tohoto roku . Podle zásady, že nedostatek žene cenu nahoru, by i tentokrát měla cena bitcoinu růst. Historicky si bitcoinoví investořii již mohli užít výrazné cenové skoky během minulých halvingů.

halving bitcoinu

Obě události mají potenciál přimět bitcoiny znovu jasně zářit. Není tedy divu, že mnoho investorů sází na SEC a halving. Ale to ještě není vše. Konečně se zdá, že inflační krize pomalu, ale jistě polevuje.

Snížení úrokových sazeb

Zdá se, že vysoký nárůst cen je minulostí, nyní musí globální ekonomika zvládnout posledních pár metrů, aniž by způsobila masivní ekonomické a politické otřesy. Americká centrální banka Fed již oznámila první snížení úrokových sazeb pro rok 2024. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by dojít celkem ke třem.

V Evropě se ECB stále drží trochu zpátky, ale pokud bude růst cen nadále klesat, bude také následovat kurz USA. To je dobrá zpráva pro kryptoměny, které tradičně těží z uvolněné měnové politiky.

Regulace

Navíc přibývá regulace ze strany států. To dokazuje, že Bitcoin se posouvá dále do mainstreamu a je tak vnímán. Četné krize posledních let ukázaly, že bitcoin obstojí i v těžkých ekonomických časech, což by mělo zajistit další rychlost ve vývoji cen během vzestupu.

Roman

Napsat komentář