Od technologického gigantu Acer je požadováno výkupné 100 milionů dolarů v Moneru (XMR)

3 min read

Tchajwanská nadnárodní společnost zabývající se hardwarem a elektronikou, Acer, je údajně nejnovější populární organizací, která se stala obětí notoricky známého hackerského gangu REvil. Podle nedávných zpráv pachatelé vznesli jeden z dosud největších požadavků, a to 100 milionů dolarů vyplacených v kryptoměně zaměřené na soukromí – Monero (XMR).

Ransomware útočí na Acer

Společnost Acer se sídlem v Novém Tchaj-peji patří mezi největší světové výrobce počítačového hardwaru a elektroniky s tržbami přesahujícími 230 miliard USD (stav k roku 2019).

Zpráva z BleepingComputer nedávno uvedla, že se gigant stal obětí ransomwarového útoku. Píše se v ní, že hackeři veřejně informovali na svých webových stránkách o úspěšném proniknutí na servery společnosti Acer tím, že jako důkaz umístili obrázky údajně odcizených souborů. Útočníci uvedli, že kompromitovali a získali finanční tabulky, bankovní komunikaci, bankovní zůstatky a další.

Od technologického gigantu Acer je požadováno výkupné 100 milionů dolarů v Moneru (XMR)

Zpráva dále odhalila obrovskou částku požadovanou od útočníků – 50 milionů dolarů. Acer však měl příležitost využít 20% slevu (10 milionů dolarů), pokud by za platili do minulé středy. V době psaní není jasné, zda společnost zaplatila požadovanou částku. Naproti tomu, pokud firma nezaplatí do 28. března, výkupné by se zdvojnásobilo na 100 milionů dolarů.

Stojí za zmínku, že Acer odmítl potvrdit BleepingComputer, zda se společnost skutečně stala obětí útoku. Místo toho v prohlášení uvádí, že „hlásila nedávné neobvyklé situace“ příslušným orgánům pro ochranu údajů.

Jak těžit Dogecoin

Platba požadovaná v Moneru (XMR)

V roce 2020 hackerský gang REvil oznámil přechod od Bitcoinu (BTC) jako primárního způsobu platby výkupného k tokenu na ochranu soukromí – Monero (XMR). Poté, co uvedli problémy s anonymitou, začali požadovat, aby byly všechny požadavky vyplaceny v XMR, a dokonce poskytly vzdělávací materiály, které oběti naučily, jak si koupit a poslat minci.

Trochu očekávaně vznesli stejnou žádost i na Acer. Screenshot níže ukazuje, že počítačový gigant potřebuje před převodem finančních prostředků převést svou fiat měnu na XMR.

Od technologického gigantu Acer je požadováno výkupné 100 milionů dolarů v Moneru (XMR)

Hackerský gang před časem kompromitoval významnou newyorskou advokátní kancelář, jejíž klienty byly celebrity jako LeBron James, Nicki Minaj a Mariah Carey. A nedávno se dostala žádost o výkupné i k největší argentinské telekomunikační společnosti – Telecomu.

Roman

Napsat komentář