Podivná sebevražda Johna McAfeeho vyvolala konspirační teorie

5 min read

Zabil se John McAfee? Někteří lidé si to opravdu nemyslí … Zde jsou některé z nejdiskutovanějších konspiračních teorií o jeho sebevraždě.

Dnešek je pro svět kryptoměn smutný. John McAfee, jedna z nejexcentričtějších, nejbizarnějších a nejvlivnějších osobností ekosystému, se rozloučil s fyzickým světem neméně excentrickým, bizarním a kontroverzním způsobem: spáchal sebevraždu oběsením v jeho vězeňských cele několik hodin poté, co se dozvěděl, že španělský soudní systém schválil jeho vydání do Spojených států.

Zprávu nejprve oznámil jeho právník a později ji potvrdila vláda Katalánska, oblasti Španělska, kde byl McAfee uvězněn.

„Všechno naznačuje, že by to mohla být sebevražda.“

Ihned poté, co se objevily zprávy, krypto komunita na Twitteru rychle sdílela svůj šok. Někteří vzdávali úctu, jiní kritizovali … a jiní zpochybňovali všechno, co se stalo.

Nevěřte…

Spiknutí bylo snadné si představit, vzhledem k pozadí života Johna McAfeeho. Několik vlivných členů krypto komunity se začalo pokoušet spojit volné konce, aby pochopili, co se stalo. Spoléhali na několik tweetů od McAfeeho, ve kterých tvrdil, že nikdy nespáchá sebevraždu, že mu je vyhrožovánu a že zná některá tajemství, která elity potřebovují umlčet.

Ale něco, co každého zarazilo, byl obrázek nahraný na jeho oficiální instagramový účet po jeho smrti. Černé písmeno Q, pravděpodobně ukazující na hnutí QAnon, i když bez vysvětlení. V tuto chvíli je již obrázek pryč.

Podivná sebevražda Johna McAfeeho vyvolala konspirační teorie


QAnon, nebo jednoduše Q, je konspirační hnutí, které tvrdí, že skupina satanských pedofilů dominuje vládě a mediálním elitám. Jeho stoupenci tvrdili, že bývalý prezident Donald Trump vede bitvu o zničení této skupiny.

Hnutí nabralo na obrátkách zatčením Harveyho Epsteina na základě sexuálního obvinění. Podezřelé příčiny jeho kontroverzní sebevraždy před jeho svědectvím dále zvyšovaly podezření, že byl ve skutečnosti zavražděn, aby byl umlčen. Slogan „Epstein se nezabil“ se stal virálním a je stále udržován, když se hovoří o korupčních vládních praktikách ve Spojených státech.

A samozřejmě měl McAfee k tomu co říct. Mnohokrát poukázal na podobnosti mezi jeho případem a Harvey Epsteinem a ujistil, že zná mnohá tajemství, která vláda chtěla skrýt. Pokud jsou jeho obvinění pravdivá a příspěvek QAnon něco znamená, mohli bychom brzy zjistit, co věděl.

„Pro vás, kteří jste zapojeni, třeba jen okrajově do Epsteinovy ​​vraždy: Rozhodně mám na 1 000% nejen přepínač mrtvého muže, ale check-in dvakrát denně . Pokud si myslíte, že jste dost rychlí na to, abyste mě chytili, mučte mě a získejte, co potřebujete, než se aktivuje. Přemýšlejte znovu.“

„McAfee se nezabil“

Uživatel Twitteru se pokusil kontaktovat správce kontroverzního pravicového zpravodajského serveru Zero Hedge a představit mu španělského novináře, který tvrdí, že má videozáznamy a zprávy, že se Joe Biden údajně spojil se španělským předsedou vlády Pedrem Sanchezem, aby zinscenoval McAfeeova sebevraždu.

„Ahoj zerohedge, poptej se na investigativního novináře @PajareiraEsp, který má důkaz, že Biden nařídil španělskému premiérovi Pedrovi Sanchezovi zinscenovat „sebevraždu“ McAfeeho.“

MMCrypto, obchodník s kryptoměnami, také zpochybnil McAfeeovu sebevraždu. Sdílel tweet od McAfeeho, ve kterém ujistil, že kdyby se měl objevit mrtvý, nebylo by to podle jeho vlastního rozhodnutí a všechno by mohlo být „a la Epstein“.

Podcaster Peter McCormack sdílel ticker $ WHACKD v odkazu na další tweet McAfeeho, který ukazuje tetování jako připomínku, že navzdory hrozbám amerických úředníků nikdy nespáchá sebevraždu.

„Dostávám zprávy od amerických úředníků, které ve skutečnosti říkají: Přicházíme pro vás McAfee! Chystáme se tě zabít. Dnes jsem si dal udělat tetování. Pokud jsem spáchal sebevraždu, neudělal jsem to Podívejte se na moji pravou ruku. $WHACKD k dispozici pouze na http://McAfeedex.com:)“

Kim Dotcom, muž za společností Mega.nz a aktivní podporovatel BCH, uvedl, že mu byla McAfeem nabídnuta spolupráce na iniciativě (telefon s úplným soukromím) boje proti vládnímu dohledu krátce před zatčením.

„John byl různorodý chlap. Průkopník v oblasti zabezpečení dat. Vždycky jsem si myslel, že si užíval až moc, měl se vyhnout drogám a soustředit se na dobré využití své brilantní mysli. Když měl střízlivou mysl, bylo to všechno o svobodě. Tak si ho budu pamatovat, bojovníka za svobodu.“

A lektor financí Vladislav Ginko také sdílel několik tweetů, kde zmínil osoby, kteří zemřeli smrtí způsobenou USAMRIID, vedoucí laboratoří ministerstva obrany pro lékařství a biologii.

„Varoval jsem v březnu a před 2 lety. John McAfee byl otráven stejným způsobem jako řada lidí, jejichž smrt byla zinscenovaná sebevražda, s níž souvisí činnost USAMRIID.“

Doposud žádná oficiální pitva neuvedla jeho příčinu smrti. Mezitím se teorie budou stále objevovat. Ale pokud existuje jedna věc, na které se všichni – teoretici spiknutí nebo ne – mohou shodnout, pak je to, že John McAfee žil svým vlastním způsobem až do konce.

Marketa Tesarkova

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář