První pohled na Sunflower Land

5 min read

Z popela vstanou Sunflower Land! Nebo něco takového. Není to tak dávno, co přišla na trh hra s názvem Sunflower Farmers, možná nejlépe známá tím, že zastavila síť Polygon. Ale tato hra je nyní uzavřena. A místo toho tu máme novou, blockchainově přívětivější verzi s názvem Sunflower Land. Pojďme se poprvé podívat na tuto hru o farmaření a craftění.

S otevřenou beta verzí spuštěnou v dubnu 2022 má Sunflower Land stejný vzhled a dojem jako její mateřská hra Sunflower Farmers. Vývojářský tým se však naučil několik důležitých lekcí a postavil hru tak, aby běžela převážně mimo řetězec, přičemž hráčům stále umožňovala nakupovat, prodávat a obchodovat NFT a zdroje v řetězci. Začátek v Sunflower Landu stojí 10 Matic, z nichž 10 % jde jedné ze dvou charitativních organizací dle vašeho výběru. Na oplátku za 10 MATIC získáte vlastní farmu ve formě NFT.

Hra je omezena na jednu farmu na osobu – žádné multi-účtování. A i když můžete mít v peněžence více farem, můžete hrát pouze na jedné farmě

Hra Sunflower Land

Snímek obrazovky Sunflower Land

Hra začne sklizní slunečnice. Z tohoto prodeje si koupíte slunečnicová semínka, abyste vypěstovali více slunečnic, které sklidíte a prodáte je za více semen. Myslím, že odtud můžete vědět, kam hra směřuje. Hra obsahuje řadu plodin. 

Jakmile začnete pěstovat dýně, otevře se první recept v kuchyni. Kromě kuchyně je zde také řemeslné místo na výrobu nástrojů (crafting), stromy na těžbu dřeva, zlata a rudy k těžbě a nebezpečná Goblin Village, která prodává zboží, které nikde jinde nenajdete. Hra obsahuje velký pás „zamlžených“ oblastí, což ponechává dostatek prostoru pro budoucí rozšíření. Tyto oblasti se otevírají pomocí zatím nevydaných NFT, Land Expansion.

A zatímco je hra v tuto chvíli omezena na plodiny, brzy přijdou i hospodářská zvířata, jako jsou kuře a ovce.

Můžete si hru procvičit a řekat. Ale ti netrpěliví si mohou koupit tokeny SFL přímo a přeskočit nějakou tu nudu. Část herního obsahu je však uzavřena questy ve hře, takže i se všemi tokeny na světě si budete muset hru trochu zahrát. Hráči také získávají zkušenosti z provádění herních akcí. Každých pět úrovní dostanou novou dovednost, která poskytuje bonus pro farmaření nebo craftění.

Sunflower Land obsahuje herní portál pro sklizeň pro ty, kteří přispívají do poolu likvidity SFL/Matic na aplikaci Quicksw. Přispěvatelé do poolu mohou jednou za tři dny navštívit studnu přání ve vesnici skřetů a získat své tokeny.

Veškerý průběh hry se ukládá na centrální server. Ale pokud se chcete ujistit, že vaše herní NFT a tokeny jsou v bezpečí před výlety do Goblin Village (někdy Goblini kradou věci), budete je muset synchronizovat s blockchainem. Budete také muset synchronizovat, pokud chcete prodat nějaké NFT nebo zdroje ze hry.

? Adam Hannigan (@bumpkinbuilder) / Twitter

Tokenomika Sunflower Landu

Token Sunflower Land (SFL) je jediný herní token ve Slunečnicové zemi (Sunflower landu).

Položky Sunflower Land Season One
několik položek první sezóny

U většiny těchto druhů her se znehodnocení tokenu stává velkým problémem. Sunflower Land se tomu snaží čelit dvěma způsoby. Za prvé, pro začátek prostě není mnoho tokenů v oběhu. Coin generovaný prodejem předmětů a zdrojů jen mírně převáží náklady investované do jejich vytvoření. 

Také částka SFL vyplacená za plodiny se mění podle toho, kolik celkových SFL je v oběhu. Čím více SFL je k dispozici, tím menší jsou výplaty ve hře. Označují to jako rozpůlení. Hra již prošla několika, přičemž další se má stát, až zásoba tokenů překročí 20 milionů (aktuální zásoba je kolem 11 milionů). Všechny tokeny použité pro craftování jsou spáleny.

Toto by mohlo hráče odradit, ale SFL není tím tokenem, díky kterémi získáte část hry. Místo toho lze použít na speciální sezónní limitované edice NFT. Některé jsou pouze dekorativní. Jiné poskytují bonusy ve hře. Všechny stojí tokeny SFL a často také značné množství herních zdrojů.

Existuje také možnost prodeje zdrojů na sekundárních trzích, ale s obecně nízkými cenami a nutností platit poplatky za synchronizaci s blockchainem se to nezdá být obzvláště ziskové.

Sunflower Land | DappRadar

Závěrečné myšlenky

Podaří se Sunflower Landu uspět tam, kde jeho předchůdce nepochodil? No, pro začátek, ponecháním dat mimo řetězec již tuto překážku překonali! Bude to dlouhodobě udržitelný herní model? Těžko říct.  Ale to nezabránilo milionům dalších hrát Farmville a často za to privilegium platit! Dokud tedy tým dokáže aktualizovat další obsah, aby lidi zaujal, a i nadále přitahovat nové hráče, měli by být schopni zde něco rozjet. A limitované sezónní položky jsou již krokem správným směrem.

Vydělávejte peníze pomocí krypto prohlížečů

Marketa Tesarkova

Napsat komentář