Prodává Binance BTC za účelem stabilizace BNB?

3 min read

Po žalobě SEC je největší kryptoburza na světě pod tlakem, důkazní břemeno je zdrcující. Jde o nelegální aktivity od neoprávněného obchodování s cennými papíry až po zpronevěru peněžních prostředků zákazníků. Předvídatelné důsledky: ztráta ceny interního Binance Coinu (BNB). Čtvrtá největší kryptoměna podle tržní kapitalizace klesla za posledních 30 dní o více než 20 procent. Jak nyní tvrdí několik analytiků, Binance záměrně manipuluje trh, aby uměle stabilizovala hodnotu BNB.

Zvěsti se již rozšířily na krypto Twitteru. Někteří analytici obviňují Binance z washtradingu. Podle obvinění by kryptoburza prodávala bitcoiny za USDT. Prostředky USDT by pak byly „napumpovány“ do Binance Coinu, tvrdí analytik SKEW. Bitcoinový analytik Dylan LeClair je také přesvědčen, že „BNB je jednoznačně falešný trh“ a obchoduje se za nižší realizovaný objem než Bitcoin.

 

CEO Binance Changpeng „CZ“ Zhao obvinění odmítá

Dalo se to očekávat: Changpeng „CZ“ Zhao popřel fámy, označil obvinění za FUD. Nic nového: CEO Binance také vehementně popřel spekulace o možném trestu odnětí svobody. Zda se fámy skutečně zakládají na faktech, je těžké ověřit. Dostatečný důvod pro nezávislé vyšetřování. Alespoň to vyžadují někteří kritici.

I když mnoho uživatelů CZ hájí a o „argumentech proti FUD“ nechtějí nic slyšet. Binance.US už vzbudil pozornost díky žalobě SEC za údajné zapojení do wash tradingu. V každém případě je to pro americkou pobočku špatné. Pokud úřady v průběhu řízení zmrazí aktiva společnosti, obchod s kryptoměnami by se rychle zastaví, připouští Binance.

Také se vášnivě diskutuje o tom, že se změnily 6. června Podmínky a pravidla Binance. V souladu s tím má kryptoburza „výhradní pravomoc určovat, která digitální aktiva jsou uvedena na platformě“ a může je také odstranit podle vlastního uvážení. Hlavním tématem diskuse je následující odstavec:

Pokud digitální aktiva, která již nejsou uvedena na platformě, zůstanou na vašem účtu Binance po určitou dobu, může společnost Binance podle vlastního uvážení převést tato digitální aktiva na jiný typ digitálních aktiv.

Všeobecné obchodní podmínky III. Služby Binance

Investoři spekulují, že Binance by mohla přesměrovat prostředky zákazníků pro své vlastní účely. Zda jsou zvěsti pravdivé, se teprve uvidí.

Roman

Napsat komentář