Zde je důvod, proč profesionální obchodníci očekávají další pokles cen Etherea

3 min read

Údaje o derivátech ukazují, že obchodníci s Ethereem (ETH) se ve srovnání s Bitcoinem (BTC) cítí méně býčí. Přestože altcoin v první polovině roku 2021 získal téměř 200% zisk oproti mírnému 22% nárůstu cen BTC, zdá se, že obchodníci jsou více ovlivněni nedávnou nedostatečnou výkonností ETH.

Obchodníci očekávají pokles ETH

Institucionální tok rovněž podporuje snížený optimismus zaznamenaný u ethereových derivátů, protože investiční prostředky ETH utrpěly minulý týden rekordní odliv, zatímco toky BTC se začaly stabilizovat.

Zde je důvod, proč profesionální obchodníci očekávají další pokles cen Etherea
zdroj: coinshares

Podle údajů z CoinShares zaznamenaly ETH fondy minulý týden rekordní odliv ve výši téměř 50 milionů USD.

Zde je důvod, proč profesionální obchodníci očekávají další pokles cen Etherea

Všimněte si, jak ETH (oranžová) v červnu zaostává za BTC (modrá) o 16%. Hard fork London je naplánován na červenec a jeho základní návrh – EIP-1559 – bude omezovat transakční poplatky na Ethereu. Cenová akce by proto mohla souviset s nespokojenými těžaři, protože síť migruje z Proof-of-Work (PoW).

Z tohoto důvodu mají ETH investoři důvod k obavám, protože existuje mnoho nejistot. Bez ohledu na důvody aktuální cenové akce ukazatele derivátů nyní signalizují menší důvěru ve srovnání s Bitcoiny.

Prosincová ETH futures prémie ukazuje slabost

Na zdravých trzích by se čtvrtletní futures měly obchodovat s prémií ke spotovým burzám. Prodávající „blokuje“ prostředky odložením vypořádání. K vyrovnání těchto účinků by měla stačit prémie ve výši 4% až 8% v prosincových smlouvách.

Podobný efekt nastává téměř na každém trhu s deriváty, i když kryptoměny mají tendenci představovat vyšší rizika. Když se však futures obchodují pod tímto rozsahem, signalizuje to, že existuje krátkodobý medvědí sentiment.

Zde je důvod, proč profesionální obchodníci očekávají další pokles cen Etherea
OKEx BTC (modrý) vs. ETH (oranžový) prosincová futures prémie.

Výše uvedený graf ukazuje, že se prosincová prémie BTC futures se zotavuje na 3,5%, zatímco ETH smlouvy nenásledují. Zatímco obě aktiva vykazují neutrální až medvědí sentiment, tady jsou důkazy, že altcoinoví investoři jsou méně optimističtí ohledně krátkodobého oživení.

Další pokles ještě více ublíží altcoinům

Další tezí, která by mohla negativně ovlivnit prémii Etherea, je dopad potenciálního záporného výkonu ze strany Bitcoinu. Filbfilb, nezávislý analytik trhu a spoluzakladatel Decentrader, uvedl, že 30% propad Bitcoinu by mohl přimět altcoiny k dvojnásobnému poklesu.

Image

Clem Chambers, výkonný ředitel webu pro finanční analytiku ADVFN, také předpovídá další potenciální pokles, který by připomínal zimní období kryptoměn koncem roku 2018. Chambers tvrdí, že Bitcoin by mohl kapitulovat a klesnout zpět na 20 000 dolarů.

Zákrok v Číně ukazuje, že průmyslová těžba Bitcoinu je problémem pro decentralizaci

Roman

Napsat komentář