Prezident Kazachstánu nařídil zvýšit daně pro těžaře kryptoměn | Hackeři hackli burzu PayBito

3 min read

Těžba digitálních aktiv vytváří značné zatížení elektrické sítě, zatímco socioekonomický efekt této činnosti je minimální, uvedl Kassym-Jomart Tokajev.

Prezident Kazachstánu chce zvýšit těžební daň

Prezident Kazachstánu Kassym-Jomart Tokajev na zasedání vlády nařídil zvýšit daň pro podniky zabývající se těžbou kryptoměn, uvádí Tengrinews. Podle Tokajeva těžba digitálních aktiv vytváří značné zatížení elektrické sítě, přičemž socioekonomický efekt této činnosti je minimální.

Od 1. ledna 2022 je v Kazachstánu zavedena těžební daň. Zahrnuje dodatečnou platbu 1 tenge (0,0023 dolaru podle aktuálního kurzu) za 1 kWh elektřiny spotřebované při těžbě.

„Současná sazba – 1 tenge za 1 kWh – je zanedbatelná. Nařizuji vládě, aby co nejdříve vypracovala vícenásobné zvýšení této daně. Vláda by měla vyvinout kompletní balíček řešení pro regulaci a rozvoj digitální těžby. Výsledky očekávám do 1. dubna,“ řekl Tokajev.

Prezident Kazachstánu také pověřil Agenturu pro finanční dohled, aby identifikovala všechny těžařské farmy a zkontrolovala jejich daňové a celní odbavení. Tokajev očekává zprávu od agentury do 15. března.

_____

Skupina stojící za ransomwarem LockBit získala přístup k důvěrným informacím burzy PayBito. Hackeři byli schopni ukrást data více než 100 000 uživatelů webu.

Útočníci byli schopni ukrást osobní údaje uživatelů z USA a dalších zemí světa, včetně hashů hesel, uvádí Security Affairs. Hackerům se navíc zpřístupnily osobní údaje a e-mailové adresy správců stránek.

Nyní skupina požaduje zaplacení výkupného v kryptoměně od PayBito. V opačném případě je slíbeno zpřístupnění údajů uživatelů a správců. Útočníci dali vedení webu na rozmyšlenou do 21. února. Výše výkupného není na webu skupiny uvedena, s největší pravděpodobností hackeři oznámí částku v BTC přímo při komunikaci se zástupci PayBito.

Hrajte a vуhrávejte NFT ve hře vуvinuté pro olуmpijské hrу v Pekingu

Roman

Napsat komentář