Bezpečnostní rizika stále brání mnoha institucím a správcům majetku investovat do kryptoměn: Zpráva

3 min read

Instituce se stále více než cokoliv jiného obávají bezpečnostních rizik spojených se sektorem kryptoměn, uvádí nová zpráva.

Odvětví kryptoměn zaznamenalo v roce 2021 obrovský nárůst, pokud jde o institucionální přijetí. Odborníci předpokládají, že tento trend bude pravděpodobně pokračovat i letos. Ale zda se bude jednat o přílivovou vlnu nebo jen kapky, bude záležet na tom, jak se toto odvětví vyvine z hlediska technologie, která nabízí bezpečné úložiště a chrání prostředky uživatelů.

Instituce se obávají bezpečnostních rizik

Trh s kryptoměnami je notoricky známý svou volatilitou, což běžná kritika tohoto odvětví od samého počátku. To však není primární problém mezi institucionálními hráči. Nedávná zpráva největšího evropského regulovaného správce hedgeových fondů pro digitální aktiva ukázala, že ve skutečnosti jde o bezpečnostní rizika, které brání institucionálním investorům vstoupit do odvětví kryptoměn a digitálních aktiv.

Studie spracovaná společností Nickel Digital Asset Management se sestávala z 50 institucionálních investorů a 50 správců majetku z USA, Velké Británie, Německa, Francie a Spojených arabských emirátů, kteří společně spravují více než 108 miliard dolarů. Při rozhodování o investici do této třídy aktiv 79 % účastníků uvedlo, že hlavním hlediskem je jejich správa.

Volatilita, regulace také vyvolávají obavy

67 % dotázaných se obává volatility cen kryptoměn a digitálních aktiv a 56 % se rozhodlo pro nízkou tržní kapitalizaci. Zajímavé je, že 49 % z nich uvedlo regulační prostředí jako důvod své neochoty naskočit do rozjetého vlaku sektoru kryptoměn. Tito významní investoři jsou však optimističtí, pokud jde o vyhlídku, že regulační orgán Spojených států amerických, Komise pro cenné papíry a burzu (SEC), bude mít větší pravomoci regulovat tato aktiva.

Zpráva uvádí, že 73 % institucionálních investorů a správců majetku, kteří se domnívají, že tento krok by měl pozitivní dopad na ceny kryptoměn, je pro udělení větší moci SEC . 32 % naopak věří, že „to bude mít velmi pozitivní efekt“.

Také uhlíková stopa byla označena jako jeden z faktorů, který může bránit přijetí. Dopad primární kryptoměny a kryptoměn proof-of-work na životní prostředí zůstává pro některé klíčovým problémem, ale ne tolik pro bohaté investory, kteří se zúčastnily průzkumu. Vyplývá to z výsledku, který ukázal, že pouze 12 % zahrnulo uhlíkovou stopu Bitcoinu a dalších kryptoměn mezi tři hlavní důvody, proč neinvestovat.

Hrajte a vуhrávejte NFT ve hře vуvinuté pro olуmpijské hrу v Pekingu

Napsat komentář