Predikce ceny Etherea na rok 2025

3 min read

Začínají kolovat hypotézy ohledně cenových předpovědí pro Ethereum (ETH) na rok 2025. Jedná se o předpovědi, které analyzují cyklus ETH, a zejména pětileté období 2021-2025.

Počínaje současnou úrovní kolem 1 600 USD někteří spekulují, že by cena mohla v příštích čtyřech až pěti letech vzrůst na 9 000 USD. Podle dalších předpovědí je možné rozmezí mezi 3 500 až 70 000 USD.

Faktem je, že současný růst přitahuje rostoucí zájem o kryptotrhy jak ze strany retailových, tak institucionálních investorů. Zvýšený zájem nevyhnutelně vede ke zvýšení poptávky, ale nabídka se odpovídajícím způsobem nezvyšuje.

Ve skutečnosti, i když ETH nemá tak deflační povahu jako BTC, je stále poměrně vzácným aktivem, jehož produkci nelze libovolně zvýšit. Pokud by tedy v příštích několika letech pokračovalo zvyšování zájmu a poptávky, je možné, že to také zvýší cenu, protože nabídka se odpovídajícím způsobem nezvýší.

Cenový trend ETH navíc často sleduje vývoj BTC a pro Bitcoin začne v roce 2024 pátý cyklus, který následuje po čtvrtém halvingu. Není proto vůbec nepravděpodobné, že by roky 2024 a 2025 mohly být pro ETH také býčími roky.

Cena ETH začala v loňském roce na přibližně 130 USD, zatímco nyní je téměř na 2 000 USD. Jinými slovy, díky zahájení čtvrtého cyklu bitcoinů v květnu 2020 značně vzrostlo.

Měli bychom také pamatovat na to, že Ethereum 2.0 by mělo být spuštěno za několik měsíců, nebo snad v roce 2022, což by mělo vyřešit několik současných problémů se škálovatelností.

Akcie Gamestop: vzestup, krach a důsledky

Předpovědi ohledně ceny Etherea v roce 2025

Podle předpovědi Simona Dedice, spoluzakladatele Blockfyre a řídícího partnera Moonrock Capital, cena ETH nakonec vzroste na 9 000 dolarů. James Todaro, řídící partner společnosti Blocktown Capital, se rovněž domnívá, že má potenciál dosáhnout tohoto čísla.

Samozřejmě ne všichni analytici s touto předpovědí souhlasí, ale existuje několik, kteří stále věří, že cena může růst. Někteří například tvrdí, že prognóza pro rok 2024 by měla být medvědí, ale v roce 2025 by se mohla opět změnit na býčí.

Ve světle toho si někteří představují rozsah, který je ve skutečnosti extrémně široký, přičemž cena ETH v roce 2025 možná dosáhne 3 500 dolarů nebo dokonce 70 000 dolarů. Je třeba říci, že vzhledem k velkému počtu proměnných a nejistotě, která v současnosti vládne na finančních trzích s ohledem na nadcházející roky, se zdá být vhodnější takové široké rozpětí než suché číslo jako 9 000 USD.

Roman

Napsat komentář