Pokles ceny Chia tlačí investory k prodeji těžařského hardwaru

3 min read

Pokles ceny Chia (XCH) dosáhl přibližně 89% od dosažení svého historického maxima kolem 1 645 dolarů.

Těžaři mincí Chia nejsou spokojeni s pokračujícím poklesem ceny XCH za posledních několik měsíců. Cena Chia (XCH) klesla z 1 645 dolarů dosažených v polovině května a na 210 dolarů v době psaní. V důsledku toho někteří těžaři Chia, kteří si za vysoké ceny zakoupili těžební hardware včetně velkokapacitních disků SSD a HDD, nyní prodávají svá zařízení se ztrátou.

Pokles ceny Chia, prodej hardwaru

„Prodávám svůj hardware, který jsem koupil před třemi měsíci, se ztrátou,“ řekl Quang Thuan, těžař Chia coinu v jižní provincii Dong Nai. Thuan se připojil k těžařům v době, kdy cena XCH na začátku roku silně pumpovala.

Mince byla představena jako alternativa k energeticky náročným krypto aktivům, jako je Bitcoin, které se spoléhají na proof-of-work při zajišťování transakcí a těžbě nových mincí. Na svém vrcholu se ceny HDD a SSD v některých zemích až několikanásobně zvýšily.

Jak však počet prodejců mincí Chia převýšil kupující, ceny se propadly na nová minima. Podle dat klesla cena Chia na nejnižší úroveň kolem 162,89 dolarů. V současné době je cena 89% od svého historického maxima kolem 1 645 dolarů.

V oběhu je 1 642 328 tokenů Chia ze stanoveného maxima 22 642 046. To znamená, že více tokenů XCH čeká na vytěžení poskytnutím úložného prostoru.

Chia a její síť vykazují tržní kapitalizaci přibližně 426 029 891 dolarů a průměrný denní objem obchodování se v době psaní pohyboval kolem 79,6 milionu USD.

Chia coin a jeho těžba

Mince, kterou založil Bram Cohen, tvůrce sítě BitTorrent, se ukázala jako nejlepší token konceptu proof-of-space. Největší zisk z mince Chia získali prodejci a výrobci úložných zařízení. Především proto, že těžba tokenů XCH výrazně degraduje hardware úložiště a nakonec snižuje jeho životnost.

Podle některých údajů jeden terabajtový disk SSD vydrží přibližně 80 dní, zatímco při běžném používání by podle Hoang Tuana, majitele počítačového obchodu v Ho Chi Minh City, mohl fungovat 10 let.

Tímto upozorňujeme online kupující HDD a SDD na zvýšenou opatrnost u prodejců prodávajících „nové“ produkty za nízké ceny.

Navíc, jak začíná zoufalství, více prodejců pravděpodobně v následujících dnech sníží ceny HDD a SSD.

Těžba Chia Coinu ve Windows pomocí HDD a SSD – návod

Roman

Napsat komentář