Podvod využívající Bitcoinové automaty v USA

3 min read

Koluje podvod využívající bitcoinové automaty. Všechno to začalo ve Spojených státech v Berkeley v Kalifornii a příběh dvou žen, které ztratily celkem 15 000 dolarů, zveřejnila policie.

Obě dostali telefonát od osoby prohlašující, že je bezpečnostní úředník ve veřejné správě místního města.

V obou případech bylo ženám (20 a 40 let), které byly podvedeny, po telefonu sděleno, že na ně byly vydány zatykače na základě závažných obvinění, včetně daňových úniků, praní špinavých peněz atd.

Obě ženy poté dostaly pokyny, aby zůstaly na telefonu, šly do banky, vyprázdnily své bankovní účty a převedly peníze prostřednictvím bitcoinových automatů, což se jim podařilo. V jednom případě oběť převedla podvodníkům 10 000 dolarů, v druhém případě 5 000 dolarů.

V oficiálním prohlášení policie uvedla, že bude těžké peníze vysledovat.

Podvod využívající Bitcoinové automaty

V tomto případě podvodníci použili techniku, která je také ideální pro lidi, kteří nevlastní Bitcoin: vedli oběti k vložení peněz prostřednictvím bitcoinových automatů, kde je možné přijít s hotovostí a otevřít bitcoinovou peněženku, a tak převést peníze do BTC. Ale v tomto případě nešťastné oběti převedly své peníze na někoho, kdo na druhém konci telefonu předstíral, že je soudním vykonavatelem.

Policie v Berkeley považovala za vhodné zdůraznit, že policisté a donucovací orgány rozhodně neuskutečňují telefonní hovory žádající o Bitcoin. Může se to zdát zřejmé, ale skutečnost, že v USA se tento druh podvodu šíří nejen v Berkeley, ale také v Detroitu, ukazuje, že ne každý si to evidentně uvědomuje. Nebo zpanikaří, raději zaplatí a poté zjistí, že byli podvedeni. Ale bohužel je často příliš pozdě

Jedna rada zůstává: vždy věnujte pozornost zdroji, který vás žádá o zaslání peněz nebo Bitcoinu. A ano, donucovací orgány nepožadují peníze. V případě pochybností vždy kontaktujte policii.

MetaMask: kompletní návod

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář