Počet ETH velryb na vzestupu

3 min read

Veřejné ETH adresy obsahující alespoň 10 000 ETH jsou na vzestupu. V sobotu, než ETH dosáhlo nové historicky nejvyšší ceny, jich bylo 1 211 a po rekordu se jejich počet zvýšil na 1 225.

Analytická firma Santiment zveřejnila graf, který jasně ukazuje významný nárůst adres těchto velryb v poslední době.

Image
zdroj: Santiment

Gary Gensler, nový předseda SEC

ETH velryby na vzestupu

Na konci září loňského roku, uprostřed DeFi humbuku, klesl počet na 1134, pravděpodobně právě proto, že ETH tokeny byly používány k obchodování nebo transakcím DeFi tokenů. Od té doby začala dlouhá akumulační fáze, která vedla k tomu, že do konce roku 2020 tento počet přesáhl 1 200.

Stručně řečeno, za méně než čtyři měsíce vzrostl počet ETH adres s nejméně 10 000 ETH o 8%. Nejde však o historické maximum, protože například v prosinci 2019 překročil jejich počet 1240.

Vzhledem k tomu, že 10 000 ETH za současnou cenu má hodnotu více než 12 milionů dolarů, jedná se o skutečné velryby v krypto sektoru.

Co ETH adresy naznačují

Stojí za zmínku, že toto číslo samozřejmě zahrnuje peněženky mnoha burz, které neobsahují ETH vlastněné operátorem peněženky, ale jejich zákazníky. To však nemá velký vliv na nárůst tohoto počtu, protože peněženky burz s více než 10 000 ETH jsou víceméně stejné a rozhodně se nemění o 8% za čtyři měsíce.

Skutečnost, že po skončení hypu okolo DeFi v září 2020 začaly velryby hromadit ETH, naznačuje, že fáze akumulace skutečně probíhá. Je-li tomu tak, je těžké si představit, že by mohlo dojít k prudkému poklesu ceny.

Rychlý a výrazný pokles ceny znamená, že je na burzách nabízeno k prodeji velké množství ETH za ceny pod současnou úrovní. Zdá se, že takové riziko v tuto chvíli není na obzoru, přinejmenším v krátkodobém horizontu, ačkoli sentiment se vždy rychle mění. Navíc, vzhledem k tomu, že před několika dny bylo zaznamenáno nové historické maximum v počtu BTC velrybích adres, zdá se, že kryptotrhy jsou v procesu akumulace, což trvá již několik měsíců.

Roman

Napsat komentář