Bitfinex nyní umožňuje obchodování s ETH 2.0

2 min read

Burza Bitfinex oznámila, že nyní podporuje obchodování s ETH 2.0, čímž dává svým uživatelům možnost vstupovat a opouštět staking na Ethereum.

Jak víme, s Ethereum 2.0 můžete stakovat svoje ETH a získat odměny na základě počtu kryptoměn, které zamknete. V současné době jsou na vkladové smlouvě ETH 2.0 přes 3 miliardy dolarů.

Na Bitfinexu budete moci obchodovat s různými páry:

Americký dolar (ETH2 / USD),
Ethereum (ETH2 / ETH),
a samozřejmě stablecoin Tether (ETH2 / USDT).

Tato nová funkce oznámená společností Bitfinex bude k dispozici od 21. ledna 2021 ve 14:00. Paolo Ardoino, CTO společnosti Bitfinex, řekl:

„Jsme rádi, že můžeme zahájit obchodování s ETH 2.0 na našich peer-to-peer trzích. To poskytne naší rostoucí zákaznické základně další cestu k účasti na monumentální události v krypto sektoru, staking na ETH 2.0.“

Bitcoin Cash: dosáhne cena 100 000 USD?

ETH 2.0 na burza Bitfinex

V každém případě společnost Bitfinex již v prosinci loňského roku oznámila, že podporuje také staking ETH 2.0, aniž by byla požadována minimální částka.

Fáze nula spuštění Ethereum 2.0 proběhla začátkem prosince, kdy byl vygenerován první blok Beacon Chain, navržený validátorem 19026. Celkem bylo na začátku tohoto procesu více než 21 000 aktivních validátorů a více než 674 000 ETH.

Beacon Chain je první fází, která poté umožní zavedení nových technologií a funkcí, které díky zavedení Proof of Stake (PoS) naberou na rychlosti sítě Ethereum.

Dříve bylo Ethereum blockchainem založeným na Proof of Work jako Bitcoin, ale Vitalik Buterin a jeho vývojáři chtěli změnit formu konsensu, aby měli více škálovatelnou strukturu a tedy rychlejší a levnější poplatky a to také proto, že s rozšiřováním DeFi, Ethereum musí uspokojit rostoucí počet uživatelů.

Roman

Napsat komentář