Pár nemá přístup k Ethereu v hodnotě 5,8 milionu dolarů

3 min read

Yuki a Art Williamsovi, kteří v roce 2014 zakoupili 3 000 ETH, nemohou otevřít svou krypto peněženku. Rodina tvrdí, že základní soubor JSON nebyl nikdy stažen a proto nemá přístup ke svým 5,8 milionům dolarům.

Mohou se pouze podívat

Podle amerických médií 7news vlastní rodina Yuki a Art Williams z Washingtonu DC ve své krypto peněžence 3 000 ETH. Manželka a manžel je bohužel mohou pouze vidět, ale nemají k aktivům přístup. Pár trval na tom, že při koupi aktiv v roce 2014 nebyl soubor JSON nikdy stažen. Art Williams řekl:

„Pokyny zněly nechat váš počítač zapnutý hodinu a půl, než ukazatel průběhu potvrdí stažení souboru JSON. Bohužel pro nás se to nestalo.“

V přepočtu na dnešní ceny peněženka obsahuje 5,8 milionu dolarů. Pan Williams řekl společnosti 7news, že mu nadace Ethereum slíbila, že problém vyřeší a pošle mu záložní soubor JSON. Rodina však stále čeká.

Při dalším pokusu o přístup k jejich finančním prostředkům poslal pár e-mail nadaci se sídlem ve Švýcarsku a ukázal jim doklad o nákupu a snímky obrazovky s problémem. Společnost 7news se také pokusila kontaktovat nadaci Ethereum, ale neobdržela žádný komentář.

Posledním krokem, který rodina ještě musí udělat, je najmout si právnickou kancelář, která by zahájila soudní spor ve Švýcarsku. Advokáti by požadovali, aby nadace Ethereum během procesu dodala zoufalému páru soubor JSON.

Muž, který ztratil přístup k 7 002 BTC

Investice do kryptoměn nejsou riskantní jen kvůli volatilní povaze aktiv. Kromě toho musí investoři ukládat a chránit své soukromé klíče. V případě, že někdo ztratí své soukromé klíče, mohlo by to vést k nevratné katastrofě. To je případ Stefana Thomase a jeho BTC v hodnotě více než 223 milionů dolarů.

Obyvatel San Franciska vytvořil v roce 2011 vzdělávací video s názvem „Co je to Bitcoin?“ pro dalšího fanouška kryptoměn a za své služby získal 7 002 BTC.

Thomas však BTC nevěnoval velkou pozornost, protože v té době měly velmi malou hodnotu a ztratil digitální klíče od peněženky. V následujících letech však cena BTC explodovala a nyní má 7 002 mincí hodnotu kolem 223 milionů dolarů.

Peněženka s názvem IronKey umožňuje uživatelům deset pokusů o uhodnutí hesla. Thomas se zatím osmkrát pokusil o přístup k prostředkům, ale všechny byly neúspěšné. Pokud selže desetkrát, peněženka bude navždy zašifrována.

Tězba Chia: jak se připojit k poolu – Pooling protokol

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář