PancakeSwap překonal v počtu transakcí Ethereum

3 min read

DEX PancakeSwap překonala v počtu transakcí Ethereum. Decentralizovaná burza založená na Binance Smart Chainu (BSC) zaznamenala během dne více než 2 miliony transakcí, zatímco blockchain Ethereum jich zaznamenal zhruba 1,5 milionu.

Průměrný počet transakcí za den na blockchainu Ethereum byl několik dní více než 1 milion, s maximem 1,57 milionu 22. dubna, zatímco u PancakeSwap byl počet transakcí za den ve špičkách vždy přes 1,5 milionu.

PancakeSwap překonal v počtu transakcí Ethereum
zdroj: etherscan.io

Stojí za zmínku, že PancakeSwap je pouze jedním z inteligentních kontraktů hostovaných na Binance Smart Chain, zatímco blockchain Ethereum ve skutečnosti zaznamenává všechny transakce v ETH a všechny inteligentní kontrakty založené na Ethereu, jako je USDT.

PancakeSwap překonal v počtu transakcí Ethereum
zdroj: bscscan.com

Ve skutečnosti je blockchain Ethereum v tomto ohledu rozhodně omezen použitím Proof-of-Work (PoW) jako konsensuálního algoritmu, zatímco Binance Smart Chain (BSC) používá Proof of Staked Authority (PoSA).

DEX PancakeSwap také v poslední době zaznamenal mnoho nového, což vyvolalo velký zájem a transakce, a to tak, že ve špičkách byl počet transakcí na Binance Smart Chain pětkrát vyšší než v Ethereu. Kromě toho cena tokenu PancakeSwap CAKE vzrostla za sedm dní o 53% s tržní kapitalizací téměř 5,5 miliardy dolarů, což ji celkově řadí na 26. místo, před EOS a IOTA.

Faktem je, že mnoho obchodníků a drobných investorů používá PancakeSwap prostřednictvím TrustWallet, kvůli velmi nízkým provizím ze swapů. To způsobuje, že využití tohoto DEXu prudce stoupá. Podle Binance BSC nedávno získala 1 milion aktivních uživatelů denně díky poplatkům, které jsou stokrát levnější než jiné blockchainy DeFi.

1. čvrtletí 2021: růst Binance Smart Chain, PancakeSwap, NFT a DeFi

PancakeSwap „zabiják Etherea“

PancakeSwap je nyní největší decentralizovanou burzou podle celkové zamčené hodnoty (TVL), s více než 10 miliardami dolarů a BSC celkově má zamčené tokeny v celkové hodnotě 64 miliard dolarů. Kromě toho byla spuštěna nová verze PancakeSwap V2, protože předchozí verze neumožňovala určité inovace, které chce vývojový tým zavést.

PancakeSwap a Binance Smart Chain se jeví jako skuteční „zabijáci Etherea“, zejména v oblasti decentralizovaných burz a to kvůli skutečnosti, že Ethereum bude i nadále pravděpodobně trpět omezeními, která mu brání zvládnout obrovské objemy transakcí za rozumné náklady po několik příštích měsíců. Až se však Ethereum přesune také na Proof-of-Stake, může se dominance BSC zmenšit, protože se nejedná o decentralizovanou síť.

Roman

Napsat komentář