Ekosystém DeFi nyní překročil milník 2 milionů jedinečných adres

3 min read

Celkový počet jedinečných adres (nebo peněženek) v sektoru decentralizovaných financí (DeFi) se dostal nad dva miliony, uvádí analytická platforma Dune Analytics.

Image
zdroj: Twitter

Počet jedinečných adres DeFi exponenciálně roste

Podle Richarda Chena, tvůrce řídicího panelu a partnera investiční firmy 1confirmation zaměřené na kryptoměny, bylo významného milníku jednoho milionu adres dosaženo před několika měsíci – 4. prosince 2020.

Zároveň stojí za zmínku, že tento údaj nepředstavuje celkový počet skutečných uživatelů v DeFi. Stejně jako u většiny digitálních služeb může každý uživatel vytvořit prakticky neomezený počet adres, takže údaje o uživatelých jsou nadhodnocena. Tyto metriky však lze vnímat jako ukazatele celkového růstu a trendů, které trh DeFi zaznamenává. V tomto světle ukazuje 100% nárůst počtu adres za méně než pět měsíců, že sektor stále exponenciálně roste.

Bitcoin vs Ripple: který roste více?

Uniswap stále vede

Pokud jde o aktivitu uživatelů, decentralizovaná burza Uniswap založená na ETH vede zdaleka s 1 434 miliony adres. Za ní následuj Compound (zhruba 314 600), 1 Inch (184 400), Balancer (138 500), Kyber Network (120 400) a SushiSwap (119 000). Na jiné platformy DeFi připadá méně než 100 000 adres.

Dalším jasným ukazatelem růstu je celková uzamčená hodnota (TVL) v současné době na různých platformách DeFi. Podle decentralizovaného metrického webu DeFi Pulse dosáhla TVL 16. dubna dalšího historického maxima přes 62 miliard dolarů.

Ekosystém DeFi nyní překročil milník 2 milionů jedinečných adres
zdroj: DeFi pulse

Trh s kryptoměnami se však od té doby poněkud propadl, což vedlo k výraznému plošnému poklesu metrik. Přesto TVL DeFi dosahuje v době psaní tohoto článku působivých 58,4 miliard dolarů.

Jak jsme uvedli, zatímco ETH je stále králem decentralizovaných financí, ostatní sítě zaměřené na DeFise začaly dostávat do popředí díky přetížení blockchainu a raketových transakčních poplatků.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář