KryptoDnes: play-to-earn hry, novinky

Play-to-Earn hry, novinky

Ekosystém DeFi nyní překročil milník 2 milionů jedinečných adres

3 min read

Celkový počet jedinečných adres (nebo peněženek) v sektoru decentralizovaných financí (DeFi) se dostal nad dva miliony, uvádí analytická platforma Dune Analytics.

Image
zdroj: Twitter

Počet jedinečných adres DeFi exponenciálně roste

Podle Richarda Chena, tvůrce řídicího panelu a partnera investiční firmy 1confirmation zaměřené na kryptoměny, bylo významného milníku jednoho milionu adres dosaženo před několika měsíci 4. prosince 2020.

Zároveň stojí za zmínku, že tento údaj nepředstavuje celkový počet skutečných uživatelů v DeFi. Stejně jako u většiny digitálních služeb může každý uživatel vytvořit prakticky neomezený počet adres, takže údaje o uživatelých jsou nadhodnocena. Tyto metriky však lze vnímat jako ukazatele celkového růstu a trendů, které trh DeFi zaznamenává. V tomto světle ukazuje 100% nárůst počtu adres za méně než pět měsíců, že sektor stále exponenciálně roste.

Bitcoin vs Ripple: který roste více?

Uniswap stále vede

Pokud jde o aktivitu uživatelů, decentralizovaná burza Uniswap založená na ETH vede zdaleka s 1 434 miliony adres. Za ní následuj Compound (zhruba 314 600), 1 Inch (184 400), Balancer (138 500), Kyber Network (120 400) a SushiSwap (119 000). Na jiné platformy DeFi připadá méně než 100 000 adres.

Dalším jasným ukazatelem růstu je celková uzamčená hodnota (TVL) v současné době na různých platformách DeFi. Podle decentralizovaného metrického webu DeFi Pulse dosáhla TVL 16. dubna dalšího historického maxima přes 62 miliard dolarů.

Ekosystém DeFi nyní překročil milník 2 milionů jedinečných adres
zdroj: DeFi pulse

Trh s kryptoměnami se však od té doby poněkud propadl, což vedlo k výraznému plošnému poklesu metrik. Přesto TVL DeFi dosahuje v době psaní tohoto článku působivých 58,4 miliard dolarů.

Jak jsme uvedli, zatímco ETH je stále králem decentralizovaných financí, ostatní sítě zaměřené na DeFise začaly dostávat do popředí díky přetížení blockchainu a raketových transakčních poplatků.

Leave a Reply

Your email address will not be published.