Grayscale přidává Cardano do svého investičního fondu

2 min read

Investiční společnost Grayscale včera přidala Cardano (ADA) do svého fondu Digital Large Cap. Společnost se sídlem v New Yorku oznámila, že altcoin bude tvořit 4,26% fondu.

Grayscale přidala Cardano do investičního fondu

Většina Grayscale Digital Large Cap Fund je stále v BTC (67,47%) a ETH (25,39%), ale společnost chtěla přidat Cardano, pátou největší kryptoměnu podle tržní kapitalizace, aby diverzifikovala své portfolio.

V dubnu společnost Grayscale přidala do svého fondu Chainlink (LINK). LINK nyní tvoří 0,86% fondu.

„Jsme nadšení, že můžeme v portfoliu našeho Digital Large Cap fondu přivítat Cardano, protože pracujeme na tom, aby náš diverzifikovaný fond mohl bezpečně držet aktiva, která společně tvoří 70% celého trhu digitálních aktiv,“ řekl Edward McGee, viceprezident pro finance ve společnosti Grayscale.

Cardano je blockchainová platforma, která konkuruje Ethereu. Zakladatel Cardana, Charles Hoskinson, také spoluzaložil síť ETH. Projekt si říká „první kryptoměna třetí generace“ a stejně jako ETH si klade za cíl být platformou, na které mohou lidé vytvářet inteligentní smlouvy (kódy, které provádějí pokyny automaticky.)

ADA, nativní kryptoměna Cardano, se za poslední rok vyšplhala na vyšší úroveň. Nyní je to pátá nejcennější kryptoměna s tržním kapitalizací 43 miliard dolarů.

Grayscale je populární investiční nástroj, který drží kryptoměny a umožňuje investorům mít v nich podíl – aniž by je skutečně vlastnili – nákupem akcií, které představují digitální aktiva. Tímto způsobem se investoři nemusí starat o nákup a správu kryptoměn, což může být pro tradičního investora složité.

Zbytek fondu Digital Large Cap Fund tvoří Bitcoin Cash (1,03%) a Litecoin (0,99%) – další dvě aktiva, která podle tržní kapitalizace patří mezi 20 největších kryptoměn.

Grayscale přidává Cardano do svého investičního fondu
zdroj: Twitter

Jak vytvořit NFT na EOS

Marketa Tesarkova

Napsat komentář