Objemy obchodování s kryptoměnami se v červnu snížily o 40%

3 min read

Objemy obchodování s kryptoměnami v červnu významně poklesly, podle údajů Cryptocompare, platformy sledující ceny a objemy. Obchodované objemy se meziměsíčně snížily nejméně o 40%, přičemž spotové i derivátové obchodování utrpěly především v důsledku zákroku Číny. Zdá se, že výsledná volatilita způsobila, že mnoho obchodníků ztratilo zájem.

Objemy obchodování v červnu prudce poklesly

Objemy obchodování s kryptoměnami podle údajů z Cryptocompare v červnu zaznamenaly prudký pokles. Data shromážděná platformou pro sledování cen a objemů ukazují, že obchodování obecně zaznamenalo propad minimálně o 40%. Spotové objemy utrpěly nejvíce a uživatelé obchodovali o 42,7% méně než v květnu. Celkem se minulý měsíc zobchodovalo 2,7 bilionu dolarů.

Obchodování s deriváty také prudce pokleslo. Obchodování meziměsíčně pokleslo o 40,7% na 3,2 bilionu dolarů. Analytici uvádějí, že tento pokles má co do činění s jedním klíčovým důvodem: zákroky v Číně minulý měsíc. To způsobilo, že obchodníci s kryptoměnami si dávali pozor na budoucnost trhu a urychlili pokles objemu.

Poklesl také internetový provoz na burzách

V důsledku toho také drasticky poklesl internetový provoz na burzách. Burzy v červnu zaznamenaly 369,1 milionu návštěv, což je podle průzkumu The Block meziměsíčně pokles o 42,2%.

Objemy obchodování s kryptoměnami se v červnu snížily o 40%
zdroj: Twitter

Binance zaznamenala nejprudší pokles objemu obchodování o 56%.

Mohou existovat důvody, proč se zákazníci právě teď Binance vyhýbají. Od minulého týdne platby na burzu blokuje několik organizací. Burza také od minulého měsíce čelí opozici za nedodržování místních zákonů v několika zemích.

Ale nejpravděpodobnějším katalyzátorem tohoto poklesu je pokles cen Bitcoinu ovlivňující celý trh s kryptoměnami. Bitcoin dosáhl v dubnu ATH a nyní se obchoduje v pásmu 30 000–35 000 dolary. To odradilo swingové obchodníky a ochladilo hype ohledně kryptoměn.

Někteří analytici věří, že tento pokles bude v blízké budoucnosti pokračovat. Scott Minerd, CIO společnosti Guggenheim Partners, uvedl, že „skutečné dno“ Bitcoinu by se mohlo pohybovat kolem 10 000 dolarů.

Co si myslíte o poklesu objemu obchodování, ke kterému došlo v červnu?

Co je Axie infinity?

Napsat komentář