Bitcoin opět čelí kritické úrovni v krátkodobém horizontu: chybí maloobchodní síla – analýza

2 min read

Tato analýza si klade za cíl vyhodnotit aktuální tržní sentiment na základě on-chain metrik. Po nejvýznamnějším poklesu cen v tomto cyklu, přibližně 55% od historického maxima dosaženého v dubnu, panuje na trhu s Bitcoinem značná nejistota.

Bitcoin opět čelí kritické úrovni v krátkodobém horizontu: chybí maloobchodní síla - analýza

Nejnižší tok prostředků na a z burz (medvědí signál)

Po nedávném poklesu cen klesl All Exchanges Fund Ratio (převody BTC zahrnujících všechny burzy) na nejnižší úroveň od října 2020. Historicky, když se tato metrika zvýší, znamená to zvýšení volatility trhu. Na druhé straně pokles na nižší úrovně naznačuje, že aktivita drobných obchodníků je mnohem menší než OTC obchodů.

Tuto absenci retailových investorů na trhu (hlavní hybnou silou na býčím trhu je tato kategorie investorů) lze pozorovat na všech adresách přílivu / odlivu všech burz. Proto je příliv kapitálu těchto investorů důležitý prvek pro obnovení ceny.

img3bonchian

Úrovně podpory a odporu (býčí)

UTXO Realized Price Distribution (URPD) je metrika, která může zvýraznit významné oblasti podpory / odporu na základě transakcí, ke kterým došlo na burzách (URPD ilustruje ceny, za které adresy získaly aktuální sadu BTV na blockchainu).

Hlavní výhodou je, že umožňuje obchodníkům kontrolovat, zda jsou data o objemech z burz platná. Tento nástroj může ověřit jakékoli závěry o formovaných úrovních odporu / podpory Na obrázku je zřejmé, že po nedávném propadu trhu a jeho následné konsolidaci byla stanovena silná úroveň podpory na úrovni 30–31 000 dolarů.

Obrázek ukazuje, za jaké ceny byla vytvořena aktuální sada bitcoinových UTXO, tj. každý pruh ukazuje počet existujících BTC, které se naposledy pohybovaly v daném cenovém bloku.

Co je Axie infinity?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments