Cardano: nové ATH pro ADA

3 min read

Cena ADA, kryptoměna blockchainu Cardano, dnes zaznamenala své nové historické maximum (ATH).

Token ADA zaznamenal ATH

Cena ADA vzrostla o 22% za posledních 24 hodin a téměř 40% za týden. Při srovnání s minulými týdny, byl zisk 80% za předchozí dva a 137% za posledních 30 dní.

Právě teď se cena pohybuje kolem 2,5 dolaru, zatímco například 20. července se pohybovala jen lehce nad 1 dolarem. Jinými slovy, za jeden měsíc znásobila svoji hodnotu dva a půlkrát.

Cardano: nové ATH pro ADA

Je třeba poznamenat, že předchozí vrchol, který se konal 17. května, nedokázal prorazit odpor 2,2 dolaru, odpor, který odolal také 15. srpna . Dnes místo toho tento odpor ustoupil natolik, že někteří začínají spekulovat, že cena ADA by mohla dosáhnout dokonce 3 dolarů.

Faktem je, že konečně bylo oznámeno datum, od kterého bude možné nahrát smart kontrakty na mainnet Cardano, což by z něj mohlo být životaschopnou alternativou k Ethereu, protože je decentralizované, ale s velmi rychlým časem pro transakce a výrazně nižšími poplatky.

Cardano vs. Binance Coin

Právě teď ADA dokonce překonala Binance Coin (BNB) v tržní kapitalizaci a umístila se na třetím místě za BTC a ETH.

Ve skutečnosti samotný Bitcoin má 42% celé tržní kapitalizace kryptoměn s více než 880 miliardami dolarů, následuje Ethereum s 18% díky svým 377 miliardám dolarů. Cardano je nyní na 80 miliardách dolarů, zatímco Binance Coin se drží na 66 miliardách dolarů.

V květnu růst ADA z 1 do 2,2 dolaru trval pouhé tři týdny, zatímco tentokrát to trvalo měsíc, ale dosáhl vyšší úrovně. Navíc, v květnu na altcoinech byla skutečná spekulativní bublina, zdá se, že v tuto chvíli žádná taková bublina neexistuje.

Aktualizace Alonzo

Investoři čekají na 12. září, datum vydání aktualizace „Alonzo“, která zavede možnost nahrát smart kontrakty do sítě Cardano. Není však jasné, kolik chytrých smluv bude nahráno a co budou dělat, takže nelze nic předvídat.

V těchto případech se investoři obvykle řídí nepsaným pravidlem „kupujte zvěsti, prodávejte zprávy“, tj. z metafory nakupujte dříve, než dojde k cílové události, a poté možná prodejte blízko nebo současně.

12. září je za více než tři týdny, takže teoreticky by cena ADA mohla ještě stihnout růst; navíc po rozpadu odporu na 2,2 dolarech by dalším odporem mohl být psychologický práh 3 dolarů.

“Bitcoin for Hotties”, Megan Thee Stallion vysvětluje Bitcoin

Roman

Napsat komentář