Nizozemská centrální banka varuje před Binance

3 min read

Také Nizozemská centrální banka vydala oficiální varování před Binance.

Nizozemská centrální banka varuje před Binance

Po tom, které minulý měsíc vydal italský Consob, nyní přichází další od De Nederlandsche Bank (DNB), které oznamuje, že Binance poskytuje v Nizozemsku služby bez požadované registrace u DNB. Burza shledává, že nevyhovuje předpisům proti praní peněz (AML) a financování terorismu (Wet ter voorkoming van witwassen en financieren van terorisme, WWFT).

Nizozemská centrální banka varuje před Binance

Oficiální oznámení DNB výslovně uvádí:

„[Binance] nelegálně nabízí služby pro směnu mezi virtuálními a fiat měnami a nezákonně nabízí depozitní peněženky.“

Podle banky by tento přístup mohl zvýšit riziko zapojení zákazníků do praní peněz nebo financování terorismu. Mimochodem, DNB také na svém webu dnb.nl zveřejňuje registr poskytovatelů kryptoměnových služeb legálně autorizovaných v Nizozemsku a mezi nimi není Binance uvedena.

Zatímco varování italského Consobu se týkalo pouze derivátových produktů, toto se týká celé kryptoměnové aktivity burzy v Nizozemsku.

Tyto dvě země, přestože obě patří do EU a Eurozóny, mají odlišné předpisy týkající se poskytovatelů finančních služeb, takže pokud v Itálii není vyžadováno žádné povolení k činnosti jako burza kryptoměn, v Nizozemsku ano a Binance ho nemá.

Co Binance v Nizozemsku riskuje

Ve skutečnosti společnost Binance nyní riskuje zablokování svých stránek v Nizozemsku, pokud nebude dodržovat místní předpisy. K tomu by bylo nutné získat povolení k provozu, ale v krátkodobém horizontu jej nebude snadné získat. Je proto pravděpodobné, že by mohla být nucena dočasně uzavřít všechny své služby pro nizozemské zákazníky, dokud nezíská licenci k provozu v zemi.

Nezdá se, že by Binance měla nějaké problémy se získáním takové licence, ale půjde o to, jak dluho to bude trvat.

Je proto pravděpodobné, že společnost bude nucena přijmout opatření před tím, než bude čekat na povolení legálního působení v Nizozemsku. Přesto v tuto chvíli ještě není jasné, jaké akce bude podnikat.

Například pro americký trh musel vytvořit druhý web Binance.US, který byl výslovně určen k poskytování služeb Američanům podle zákona. Zdá se však nepravděpodobné, že to samé udělá pro nizozemský trh, který je z hlediska klientů a objemu obchodů daleko horší.

S pokračujícím hypem NFT jsou poplatky na Ethereu nejvyšší od května

Roman

Napsat komentář