Exodus Bitcoinu a Etherea z burz pokračuje

3 min read

Bitcoin a Ethereum jsou stále převáděny z kryptoměnových burz se zvyšujícím se tempem, což naznačuje, že jen málo z nich je v tuto chvíli připraveno k prodeji.

Poskytovatel analytických služeb, Glassnode, oznámil, že se toky burz vrátily k dominanci odlivů, protože investoři stahují digitální aktiva. Předchozí dominance odlivu byla naposledy zaznamenána na konci roku 2020, těsně předtím, než BTC překonal své předchozí historické maximum 20 000 dolarů.

Exodus Bitcoinu a Etherea z burz pokračuje
zdroj: Twitter

Odliv BTC a ETH z burz

Na konci července opustilo burzy více než 465 000 BTC. V té době společnost Glassnode oznámila, že zůstatky na burzách klesly na nejnižší úrovně od kryptozimy 2018.

Když Bitcoin opouští centralizované kryptoburzy, je to obvykle považováno za býčí znamení. Aktivum může být přesunut do úschovy nebo studené peněženky nebo tokenizováno a investováno do DeFi. Naopak, když dochází k velkým přílivům na burzy, považuje se to za medvědí, protože investoři se mohou začít připravovat na likvidaci.

Analytik dat Will Clemente uvedl, že minulý měsíc došlo k jednomu z největších poklesů zůstaků BTC na burzách v historii.

„Burzy jsou za posledních 30 dní o 111 033 BTC lehčí. Jeden z nejprudších poklesů zůstaků na burzách v historii Bitcoinu.“

Image

Glassnode také poznamenala, že totéž se děje s Ethereem. Množství ETH drženého na burzách dosáhlo historicky nejnižší úrovně, ve stejné době, kdy stakování ETH 2.0 dosáhlo nových maxim.

Nedávné zvýšení ceny ETH bylo podpořeno pokračujícím odlivem ETH z burz. Zůstatky na nich nyní poklesly a dosáhly tohoto týdne historického minima 13% nabídky v oběhu, což odpovídá 15,3 milionu ETH.

Dodalo, že velká část, přibližně 5,7% z celé nabídky ETH, si našla cestu do depozitní smlouvy Beacon Chain. V kotraktu je nyní uzamčeno téměř 7 milionů ETH, tedy přibližně 21 miliard dolarů.

Index strachu a chamtivosti pro Dogecoin je tady

Marketa Tesarkova

Napsat komentář