Stan Druckenmiller: dolar ztratí status rezervní měny pravděpodobně do 15 let

3 min read

Legendární manažer hedgeových fondů Stanley Druckenmiller sdílel v rozhovoru obávy, že do 15 let americký dolar ztratí status rezervní měny.

Řekl, že kryptoměna je řešením nedostatku důvěry v předsedu Fedu Jerome Powella „a zbytek světových centrálních bankéřů“. Miliardářský investor dále uvedl, že bude velmi obtížné sesadit Bitcoin jako uchovatele hodnoty.

Safemoon, co to je a proč se o této kryptoměně mluví

Dolar ztratí status rezervní měny do 15 let

Miliardářský investor Stanley Druckenmiller hovořil v rozhovoru pro CNBC o americké ekonomice, Bitcoinu a kryptoměnách. Řekl, že „vůbec nepochybuje, že ​​se nacházíme v zuřící mánii zahrnující všechna aktiva.“

Druckenmiller založil Duquesne Capital v roce 1981. Do roku 2000 spravoval peníze pro George Sorose jako vedoucí správce portfolia fondu Quantum. Se Sorosem v roce 1992 vydělali obrovské zisky sázením proti britské libře.

Stanley Druckenmiller says he wouldn't want to be short market, sees stock  rotation continuing
Stanley Druckenmiller, CNBC

Vysvětlil, že politika Fedu, vysoké dluhy a deficity ohrozí status dolaru jako světové rezervní měny. „Nemohu v historii najít žádné období, kdy by měnová a fiskální politika byla v rozporu s ekonomickými okolnostmi, ani jedno,“ popsal a dodal:

„Pokud budeme zpeněžovat náš dluh a budeme umožňovat stále více těchto výdajů, obávám se, že do 15 let dolar ztratí status rezervní měny a samozřejmě všechny neuvěřitelné výhody které s tím byly spojeny.“

Zmínil také, že před pěti nebo šesti lety řekl, že „krypto je řešením při hledání problému“ a zdůraznil:

„Problém byl jasně identifikován. Je to Jerome Powell a zbytek světových centrálních bankéřů. Chybí důvěra.“

Druckenmiller vysvětlil, že konečným řešením by mohl být „nějaký systém účetní knihy, který vynaleznou nějaké děti z MIT nebo Stanfordu.“ Připustil však: „Nevím, co to bude.“ Když byl Druckenmiller dotázán konkrétně na Bitcoin, nejprve poznamenal, že „Jsem 68letý dinosaurus.“ Poté se zmínil, že „Ethereum má vedoucí postavení v oblasti inteligentních kontraktů, co se týče obchodu“ a k BTC dodal:

„Bude velmi těžké sesadit Bitcoin jako aktivum pro uchování hodnot.“

Na závěr objasnil, že je příliš brzy na to abychom zjistili, která měna nahradí dolar, ale zopakoval, že „Bitcoin bude těžké sesadit.“

Marketa Tesarkova

Napsat komentář