Těžba Dogecoinu je stále výnosnější

3 min read

Těžba Dogecoinu se ukazuje jako obzvláště výnosná. Cena kryptoměny v posledních měsících zažila skutečný boom a komunita výrazně zbohatla.

Nejen ti, kdo do něj investovali, ale také ti, kteří ho pomáhají tvořit, si užívají svůj okamžik slávy. Podle Coindesk příjem těžařů doslova explodoval a dosáhl vrcholů 10 milionů dolarů. Jejich úkolem je těžit bloky a ověřovat transakce na blockchainu.

Těžba Dogecoinu je stále výnosnější
zdroj: coindesk

Jak rostly ceny, rostly i transakční poplatky. A těžaři vydělávají, protože díky FOMO, který přemohl Dogecoin, se počet transakcí výrazně zvýšil.

Těžba Dogecoinu je stále výnosnější
zdroj: coinmetrics

Těžba dogecoinu a výhody pro těžaře

Dogecoin zaznamenal neuvěřitelný růst cen. Poháněn tweety Elona Muska a rostoucí zvědavostí kolem projektu, který začal jako žert, DOGE přešel od hodnoty několika tisícin dolaru k růstu na rekordní hodnotu přes 40 centů.

Na rozdíl od Bitcoinu a dalších kryptoměn je těžba Dogecoinu mnohem jednodušší, i když vyžaduje hodně výpočetní síly. Po pravdě řečeno, jedná se o operaci v rukou jen několika těžebních farem. Ale pro ty, kteří to chtějí vyzkoušet, je možné připojit se k těžařským poolům nebo zkusit cloudovou těžbu.

Jak těžit Dogecoin

Budoucnost Dogecoinu

Cena dogecoinu začala znovu růst a v současné době má hodnotu přes 30 centů. Kryptoměna však zůstává kořistí volatility. Poté, co DOGE za posledních několik dní získal 220%, zažil silné výkyvy nahoru a dolů.

Tweetování generálního ředitele společnosti Tesla, který se prohlásil za Dogefathera, pomohlo opět zvýšit její cenu. Stejný tweet také výslovně odkazoval na událost: Saturday Night Live 8. května, kde bude v show jako host sám Elon Musk. Analytici a fanoušci očekávají, že CEO Tesly bude při této příležitosti hovořit o Dogecoinu a že jeho slova opět pomohou zvýšit cenu kryptoměny. Zbývá jen počkat o něco méně než 10 dní.

Marketa Tesarkova

Napsat komentář