Náměstek guvernéra Ruské centrální banky: Investice do Bitcoinu je jako vstup do minového pole

3 min read

První náměstek guvernéra a člen představenstva Ruské centrální banky – Sergey Shvetsov – klasifikoval Bitcoin jako příklad finanční pyramidy. Vyzval investory, aby se drželi stranou od něj stranou. Podle jeho názoru je alokace peněz do aktiva vysoce riziková a může mít za následek celkovou ztrátu.

Bitcoin je „technologická finanční pyramida“

První náměstek guvernéra Ruské centrální banky vyzval místní investory, aby si dávali pozor na alternativní finanční nástroje, jako je Bitcoin. Tvrdil, že investice do něj je tak riskantní, že ho lze přirovnat ke vstupu do minového pole:

„Při nákupu Bitcoinu vstupuje člověk do minového pole a kromě sebe se nemá na koho spoléhat a nikdo ho nemůže ochránit. Není třeba chodit tam, kde vám jednoduše vezmou peníze, a vy s tím nic nenaděláte. “

Shvetsov, který je bývalým fotbalistou, pokračoval a popsal Bitcoin jako příklad „technologické finanční pyramidy“. Varoval, že Ruská federace nemá pravomoc zabránit takovým podvodům, pokud lidé náhodou přijdou o své finanční prostředky:

„Zahájíme uzavření stránek, banky zastaví platby. Existují ale i další kanály, které se objevují velmi rychle, kde člověku nelze pomoci.“

Špičkový bankéř přesto prozradil, že Ruská centrální banka je ochotna zavést testovací programy pro některá digitální aktiva. Budou vydávány ruskými firmami a fungovat podle místní legislativy. Shvetsov dospěl k závěru, že testování a certifikace účinně informují občany o rizicích spojených s investicemi do této třídy aktiv.

Postoj Ruské centrální banky ke kryptoměnám

Zdá se, že nejvyšší vedení centrální banky Ruska zaujímá ke kryptoměnám spíše nepřátelský postoj, protože Shvetsovův názor není prvním takovým příkladem.

Elvira Nabiullina – šéfka ruské centrální banky – tvrdila, že digitální aktiva jsou velmi volatilní a varovala investory, aby si dávali pozor na velké ztráty. Šla dále a uvedla, že investice do virtuálních měn je nebezpečnější než jakákoli jiná možnost:

„Spekulativní krypto aktiva jsou určitě nejnebezpečnější strategie ze všech. Centrální banka nikdy neposkytuje rady, kam investovat, ale v tomto konkrétním případě – zde byste rozhodně investovat neměli. “

Podle populární velryby má těchto pět altcoinů obrovký růstový potenciál

Napsat komentář