Na Netflixu bude k vidění dokument o záhadném zmizení 250 000 000 dolarů a smrti generálního ředitele kryptoburzy

2 min read

Jednou z největších záhad v sektoru kryptoměn bude shrnuta v dokumentu od Netflixu.

Neflix: Trust No One: The Hunt for the Crypto King

Online gigant pro streamování videa ve svém tweetu uvádí, že bude vysílat investigativní dokument s názvem „Trust No One: The Hunt for the Crypto King“.

„Sledujte skupinu investorů, kteří se stali detektivy, kteří se pokoušejí objasnit podezřelou smrt kryptoměnového multimilionáře Gerryho Cottena.″

Dokument se zaměřuje na Geralda Cottena, zakladatele a generálního ředitele QuadrigaCX, největší kanadské burzy kryptoměn před dvěma lety.

Quadriga CEO "Exit Scam": 5 Years After Mt. Gox, Have Crypto Exchanges  Learned Anything? - CoolWallet
zdroj: Cool Wallet

Cotten, Kanaďan, zemřel v prosinci 2018 na svatební cestě v Indii, ale jeho smrt byla ohlášena až v lednu 2019. Generální ředitel burzy QuadrigaCX byl údajně jediný, kdo měl soukromé klíče potřebné pro přístup ke krypto aktivům v úschově burzy, v době jeho smrti se předpokládalo, že mají hodnotu 145 milionů dolarů.

Cottenova náhlá smrt v cizí zemi a zmizení kryptoměn v hodnotě milionů dolarů vedly ke konspiračním teoriím, které zahrnovaly podezření, že Cotten mohl jeho smrt předstírat.

Zpráva kanadské Broadcasting Corporation v květnu citovala Cottenovu vdovu, která tuto teorii popírá, a prostřednictvím svého právníka řekla, že „v době jeho smrti byla s panem Cottenem a on je zcela jistě mrtvý“.

Na Netflixu bude k vidění dokument o záhadném zmizení 250 000 000 dolarů a smrti generálního ředitele kryptoburzy
zdroj: change

Mezi další velmi diskutované teorie patří, že v jeho smrti mohla mít prsty jeho manželka

Společnost QuadrigaCX vstoupila do konkurzního řízení krátce po Cottenově smrti a do května činila částka získaná zpět na vyplacení zhruba 76 000 věřitelů celkem 36 357 894 dolarů.

Co je Terra?

Roman

Napsat komentář