My Crypto Heroes a herní svět na blockchainu

2 min read

Hry na blockchainu se neustále vyvíjejí: My Crypto Heroes, Sorare a Land jsou jen jedny z mnoha příkladů. Herní průmysl prochází obdobím revoluce díky blockchainu, NFT a dApps (decentralizované aplikace).

Jednou z výhod, které blockchain v tomto sektoru nabízí, je možnost zaznamenávat informace jedinečným a neměnným způsobem a jednoduchým způsobem prodávat a kupovat herní aktiva.

Mezi různými hrami, které lze na blockchainu najít, jsou nejběžnější karetní hry a RPG.

ChainClash: recenze hry

My Crypto Heroes

Vezměme si například hru My Crypto Heroes, která je jednou z her, která má možná největší úspěch.

V této hře může hráč vytvořit tým, který vyšle na misi. Vítězství zvyšuje úroveň postavy, stejně jako zbraní a vybavení, které lze zakoupit a prodat ve specializovaném obchodě na OpenSea. Hráč může začít vydělávat peníze jednoduše hraním.

To je možné díky implementaci blockchainu – v tomto případě Ethereum – proto lze položky snadno tokenizovat a vyměňovat. Není náhoda, že MakerDAO také nedávno připojilo k hernímu světu poskytnutím řešení s jejich DAI stablecoinem.

Jen před pár měsíci navíc společnost EA (Electronic Arts) ve hře Apex Legends představila novou postavu jménem Crypto, možná marketingový pokus zaměřený na ty, kteří tento svět znají.

Gamifikace je určitě nevyhnutelná, zejména pro velké giganty, které se v každém směru snaží získat místo na tomto rychle se rozvíjejícím trhu plném potenciálu.

Roman

Napsat komentář