Krypto svět v Bitcoin Billionaire: recenze hry

2 min read

Bitcoin Billionaire není hra založená na blockchainu ani neumožňuje vydělávat bitcoiny, ale pomáhá trochu pochopit, jak krypto svět funguje.

Jedná se o klasickou, staromódní bezplatnou hru, ale s nákupy v aplikaci: za 115 EUR je také možné odstranit reklamy, které jsou při hraní někdy obzvláště invazivní. Tato hra se může pochlubit více než 1 milionem stažení. Jak již bylo zmíněno, nemá to nic společného s bitcoiny a samotná hra to říká uživatelům při každém spuštění.

Po spuštění je nutné vytvořit avatara. Prvním úkolem je vytěžit 50 BTC, což se provádí opakovaným kliknutím na obrazovku, která simuluje PoW (Proof of Work) k získání drahých bitcoinů.

Bitcoin billionaire layout

Bitcoin Billionaire – recenze

Rozvržení je velmi jednoduché a představuje klasický stereotyp osamělého pitomce, který sedí celý den před počítačem a těží bitcoiny ve snaze zbohatnout.

Cílem hry je dosáhnout maximální částky, které lze dosáhnout v bitcoinech. Jak se BTC hromadí, mohou být převedeny na zlepšení hardwaru, aby bylo možné těžit více a více BTC.

Po více než 14 hodinách hraní zbývá ještě hodně práce, než dosáhnete hodnoty 1 Bb, a to navzdory nákupu všeho. Novým úkolem je znovu investovat bitcoiny: jinými slovy, všechny bitcoiny jsou ztraceny a hráč začíná od nuly, ale s některými bonusy, takže pravděpodobně účelem této reinvestice je pouze pokračovat ve hře od začátku.

Konečné hodnocení hry:

  • Hra: poměrně omezená a opakující se, 3/10;
  • Reklama: neinvazivní, ale je nutné platit za rychlý pokrok, 5/10;
  • Integrace krypto a blockchainu: žádná, 0/10.

ChainClash: recenze hry

Roman

Napsat komentář