Může tento úryvek textu rozhodnout o výsledku procesu SEC vs. Ripple?

4 min read

Je to nejvýznamnější soudní bitva v kryptosvětě. Ripple, společnost stojící za kryptoměnou XRP, a americká Komise pro cenné papíry (SEC) bojují u soudu o kategorizaci tokenu. Ripple podporuje právník John Deaton. Ten nyní v jednom dokumentu objevil pasáž, která podle něj výrazně ovlivnila výsledek jednání.

XRP: cenný papír, nebo ne?

SEC zažalovala Ripple v prosinci 2020 a obvinila společnost z nezákonného prodeje svého interního tokenu XRP jako neregistrovaného cenného papíru. Soud nyní musí objasnit, zda je toto tvrzení oprávněné a zda je XRP skutečně cenným papírem. Kryptosvět velmi pozorně sleduje případ již od prvního dne. Protože se předpokládá, že tento proces bude použit jako precedens pro budoucí regulace kryptoměn.

Hádanky s poznámkami pod čarou

Ripple se brání argumentem, že SEC nedokázala stanovit metriku, která jasně definuje, jak jsou kryptoměny hodnoceny. Jakákoli informace, která by naznačila, že SEC mohla zvážit neklasifikovat XRP jako cenný papír, může Ripplu pomoci. Právník John Deaton nyní tvrdí, že učinil zásadní objev.

Deaton informoval 21. května na twitteru, že krátká poznámka pod čarou v právním dokumentu od Ripple, které si všiml teprve nedávno, potvrzuje, že o XRP se skutečně diskutovalo „mezi zaměstnanci SEC před Hinmanovým projevem“.

Příslušná pasáž zní:

„Existují rozumné důvody k závěru, že XRP nesplňuje všechny prvky Howeyovy analýzy, a proto není ‚cenným papírem‘ ve smyslu federálních zákonů o cenných papírech.“

Howeyho test se používá k posouzení aktiva jako cenného papíru. Je však považován za kontroverzní, zejména s ohledem na kryptoměny. Je otázkou, zda je test starý přes 50 let použitelný na moderní aktiva.

Hinmanovy dokumenty

Hinmanův projev je projevem z června 2018, ve kterém bývalý ředitel SEC vysvětlil, že Ether, nativní token blockchainu Ethereum, není cenný papír. Před několika dny okresní soud rozhodl, že SEC nemůže držet související „Hinmanovi dokumenty“ pod pokličkou. Dokumenty obsahují záznamy interních jednání SEC souvisejících s projevem. Soudkyně Analisa Torresová zamítla žádost SEC o zachování důvěrnosti dokumentů.

Autorství neznámé

v jednom prostoru Twitteru 22. května, který moderovala obchodní novinářka Fox Eleanor Terrett, Deaton argumentoval, že pasáž „jasně říká“, že XRP byla projednávána v agentuře, protože „někdo z SEC citoval tuto osobu, která řekla, že to není cenný papír, nebo přeposlala e-mail dále v řetězci e-mailů.“ Autorství poznámky pod čarou není jasné. Deaton se nyní snaží zúžit možnosti tím, jak je citace odkazována.

Skutečnost, že textové pasáže nejsou redigovány, naznačuje, že text „není přímou citací vysokého úředníka SEC“. V dalším tweetu to pak uvádí na pravou míru: „Možná to není přímá citace úředníka SEC, ale úředník SEC může odkazovat na analýzu XRP někoho jiného v e-mailech s Hinmanem.“

Více informací o této záležitosti by mohlo být 13. června. Očekává se, že Hinmanovy dokumenty budou zveřejněny tento den.

Roman

Napsat komentář