Mohlo by být Ethereum největší kryptoměnou?

3 min read

Mezi Bitcoinem, králem kryptoměn, a královnou Ethereum probíhá boj o moc. Oba bojují, aby rozhodli, který z nich je pro trůn vhodnější.

Bitcoin – průkopnická kryptoměna. Hlavním účelem kryptoměny bylo sloužit jako prostředek směny. Bitcoin však nebyl schopen splnit svůj účel a jeho funkce se ukázaly jako překážky v tom, aby se stal digitální měnou. To vedlo ke spekulacím o dalších kryptoměnách, které by sloužily jako digitální měna.

Přestože Bitcoin, jedna z nejrozšířenějších kryptoměn, sedí na vrcholu trhu, uživatelé začali hledat něco jiného pro účel, na který byl původně BTC zaveden. Bitcoin je stále jednou z nejznámějších kryptoměn a může tak dobře zůstat. Ne však jako digitální měna.

Data ukazují, že Bitcoin se stává více investičním aktivem než digitální měnou. Provedený výzkum zjistil, že třetina je v současné době držena pro investiční účely – jako aktivum – zatímco k transakcím je využívá pouze malý počet uživatelů.

Jedním z hlavních nedostatků Bitcoinu je jeho rychlost nebo nedostatek. Měny byly vytvořeny s cílem usnadnit směnu a učinit je pohodlnějšími. Jedna transakce prostřednictvím Bitcoinu však trvá přibližně 10 minut. Dalším problémem, kterému král kryptoměn čelí, je jeho neschopnost škálovat.

Kdo jiný je vhodnější pro nahrazení Bitcoinu než královna trhu, Ethereum? Ethereum se již delší dobu umisťuje na druhém místě na trhu kryptoměn a když lidé začnou hledat dalšího lídra na trhu, bude se ETH jevit jako opodstatněná volba. ETH s tržní kapitalizací 151 miliard USD je nejvyhledávanější kryptoměnou, hned za Bitcoinem.

ChainClash: recenze hry

Ethereum vs Bitcoin: Návratnost investic

Ethereum má v současné době v kryptoměně uzamčeno zhruba 21 miliard dolarů v podobě decentralizovaných aplikací a smart kontraktů. Této ohromující částky se nelze dotknout, což znamená, že uzamkla hodnotu Etherea pro budoucnost, u které lze jen očekávat, že poroste. Budoucností jsou decentralizované finance a dApps a Ethereum je synonymem.

ETH, která je jednou z původních kryptoměn, má své vlastní problémy, ale vývojáři plánovali vyřešit většinu problémů s upgradem 2.0. Mezi nové funkce upgradu patří upuštění od systému proof-of-work a zavedení stakingu ke zvýšení efektivity kryptoměny.

Mohlo by být Ethereum největší kryptoměnou?
zdroj: cryptopolitan

ETH má mnohem větší růstový potenciál než Bitcoiny. Podle studie publikované v časopise Economist bude pětiletá předpokládaná roční míra růstu Etherea 136,5 procenta, zatímco u Bitcoinu bude jen 10 procent. Dále předpovídali, že pokud Ethereum dosáhne svých cílů v oblasti technologického pokroku, může to vyústit ve snížení tržní kapitalizace BTC na polovinu.

Takové studie se mohou zdát daleko od reality, ale je velmi pravděpodobné, že Ethereum krále předstihne jako měnu.

Roman

Napsat komentář